Малюк про НАБУ і САП
Фото: СБУ

Спецоперація СБУ “Павутина” відбувалася одночасно у трьох часових поясах і була надскладною з логістичного погляду. Однак унаслідок ударів дронами було уражено 41 російський літак, зокрема А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Глава СБУ Василь Малюк зазначив, що президент України особисто контролював хід спецоперації “Павутина”, а спецслужба готувала її понад півтора року.

“Дрони уразили цілі відразу на чотирьох військових аеродромах РФ: “Белая”, “Дягилево”, “Оленья” та “Иваново”. Йдеться про ураження 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування РФ. Орієнтовані втрати сягають понад $7 млрд”, – заявив Малюк.

Як все відбувалося

Він розповів, що спецоперація відбувалася одночасно у трьох часових поясах і була надскладною з логістичного погляду.

“Спочатку СБУ переправила до Росії FPV-дрони, а згодом – мобільні деревʼяні будиночки. Вже на території РФ дрони були заховані під дахи будиночків, розміщені на вантажних авто. У потрібний момент дахи будинків дистанційно відкрили, а дрони полетіли уражати визначені цілі – російські бомбардувальники”, – розповів Малюк.

Глава СБУ наголосив, що під атакою були “абсолютно законні цілі” – військові аеродроми та авіація, яка бомбардує українські мирні міста.

“Всі учасники операції вже перебувають в Україні”, – наголосив Малюк.

Що відомо про наслідки спецоперації

“Унаслідок спецоперації “Павутина” було знищено як мінімум 13 російських літаків. Ще більше було пошкоджено”, – повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Osint-аналітик Кріс Біггерс оприлюднив перші супутникові знімки, зроблені після атаки СБУ по військових авіабазах Росії 1 червня. На них видно ураження як мінімум чотирьох літаків, що дислокувалися у час атаки на території авіабази “Белая”. Зокрема, йдеться зокрема про ураження трьох бортів стратегічної авіації Ту-95МС та ураження одного літака Ту-22М3.

За даними російських ЗМІ, у Челябінську виявили склад, який нібито використовували для зберігання українських дронів, які атакували аеродроми РФ.

“Попередньо, було затримано орендодавців та орендарів челябінського складу, в якому могли зберігатися дрони, які застосовували для атаки на аеродроми РФ. На самому складі проведено обшуки. Силовики взяли проби на наявність у приміщеннях складу вибухових речовин”, – йдеться у повідомленні.

Російські медіа повідомляють, що наразі у Сибіру абсолютно всі вантажні фури стоять на узбіччях і чекають перевірки на наявність українських дронів. Це буквально паралізувало регіон, оскільки Сибір повністю залежить від зовнішнього забезпечення: від харчів до сировини для підприємств.

У  ніч проти 2 червня під ударами безпілотників опинилися Липецька, Ростовська, Курська, Рязанська, Воронезька та Ярославська області, а також район під Москвою. У російських пабліках є інформація про вибухи в районі аеродрому “Борисоглебск”. Під удар потрапив і район Новолипецького металургійного комбінату – одна з ключових промислових точок регіону.

Читайте також: “Росія продовжить нарощувати бойові дії в Україні “стільки, скільки потрібно”, — постпред РФ при ООН

Подібні

Законопроєкт №12414: повний розбір документа про обмеження НАБУ, САП і БЕБ, який вже викликав вуличні протести

Боротьба з корупцією і антикорупційні органи — це білет України в ЄС

Алієв порадив Україні ніколи не миритися з російською окупацією

Він натякнув, що треба створити нові реалії, щоб противник мирився з ними

Голова ДПСУ Дейнеко нагородив воїнів комендатури “Шквал”, які утримували оборону в Серебрянському лісництві

Понад 120 прикордонників нагородили за героїзм, професіоналізм та відданість Україні

Закон №12414 завдає серйозного удару вступу України в ЄС і може поставити під загрозу підтримку США, — The Telegraph

Це, ймовірно, призведе до ретельнішого аудиту з боку США, що може затримати постачання важливої зброї на передову