МАГАТЕ про Іран
Фото: Офіційний сайт МАГАТЕ

Генеральна конференція МАГАТЕ ухвалила резолюцію, в якій закликали Росію негайно покинути Запорізьку атомну електростанцію. Також там зазначається, що українські АЕС мають функціонувати під повним суверенним контролем України. 

Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Також в МАГАТЕ вимагають надати необмежений доступ до всіх обʼєктів та інформації на станції. У документі також висловлюється підтримка подальших зусиль з подолання ризиків ядерної безпеки в Україні. Йдеться, зокрема, про відправлення спостережні місії на високовольтні підстанції, які є ключовими для роботи українських атомних електростанцій.

“Росія – єдиний терористичний режим у світі, який вкрав атомну електростанцію, яка є найбільшою АЕС у Європі. Окупанти перетворили її на військову базу і продовжують використовувати для ядерного шантажу нашого континенту та світу”, – висловився президент України Володимир Зеленський.

Він зазначив, що радий бачити, що сьогоднішня резолюція Генеральної конференції МАГАТЕ сприяє цим важливим зусиллям. Адже лише завдяки колективній рішучості та принциповим діями можна змусити агресора припинити шантаж і терор. 

Нагадаємо, в МАГАТЕ заявили, що допоки існує загроза для безпеки тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції, то її реактори мають залишатися у стані “холодної зупинки”. Адже ситуація на ЗАЕС є нестабільною.

Подібні

Кабмін затвердив механізм виплати 3 тис. євро репарацій постраждалим від насильства окупантів

В Україні офіційно зафіксовано 398 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною

Решетилова зізналася, що ще рік тому знала про знущання над військовослужбовцями у “Скелі”

Утім, результату розслідування немає й досі

Конституція України пройшла найтяжче випробування – повномасштабну війну, — Стефанчук

Він відкрив конференцію “Конституційна стійкість України в умовах війни”

В окупованому Криму закривають дитячі табори: Аксьонов заборонив приймати дітей до осені

Обмеження набули чинності сьогодні з 11:00