Лубінець про важкохворих українських полонених у РФ
Фото: Facebook

Протягом листопада війна РФ проти України забрала життя щонайменше 165 мирних жителів, 8 з яких – це діти, а ще 887 осіб дістали поранення. Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, загинули 12 тисяч 350 цивільних, а травм зазнали 27 тисяч 836 мирних жителів.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець із посиланням на дані Моніторингової місії Організації об’єднаних націй з прав людини в Україні.

“Всього з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинули 12 тисяч 340 цивільних. А ще 27 тисяч 836 людей отримали різного роду поранення. Моніторингова місія ООН зазначила, що кількість втрат у листопаді цього року стала значно більшою, ніж у листопаді минулого року (113 загиблих та 363 поранених)”, – розповів він.

За словами Лубінця, 65 українців загинули внаслідок використання окупантами далекобійної зброї – ракет та боєприпасів. Водночас на Херсонщині майже щодня від обстрілів БпЛА малої дальності гинуть і зазнають поранень мирні жителі. Також в ООН наголосили, що окупанти відновили широкомасштабні скоординовані атаки на енергетичну інфраструктуру України.

“Світ не повинен просто спостерігати за зміною статистики жертв. Адже світ має зробити все, щоб терористична Росія відповіла за кожне зруйноване життя”, – наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, водночас в РФ встановили імена 80 тисяч 973 окупантів, які загинули на фронті в Україні, цим самим підтверджуючи втрати. Відомо, що більшість із них були добровольцями.

Подібні

Другий в Європі: Україна та Чехія підписали угоду про створення “Центру єдності” для українців

Також у планах створити такі заклади у ще кількох країнах

Нідерланди та Румунія створять навчальний центр для українців з обслуговування F-16

Майбутній навчальний центр буде розташований на авіабазі Фетешті

Поспіх із ратифікацією угоди може нашкодити і Україні, і США: у “ЄС” вимагають ухвалення спеціальної заяви

“Україні сьогодні потрібно вижити. Як державі і нації”

Зеленський подав до Ради законопроєкт щодо створення військового омбудсмена: що відомо

Документ має позначку “невідкладний для термінового розгляду