Лікарі екстреної медичної допомоги в середньому отримували 41 тисячу 700 гривень, що на 10 тисяч 500 гривень більше, ніж торік.
Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив на годині запитань до уряду у Верховній Раді.
“Зростання фінансування створює передумови для підвищення рівня заробітної плати медичних працівників. Водночас, аналізуючи показники медзакладів по всій країні, ми бачимо, що питання справедливої оплати праці сьогодні значною мірою залежить не від браку ресурсів, а від якості управлінських рішень на місцях”, – пояснив він.
Міністр пояснив, що у первинній ланці в березні середня зарплата лікаря становила 30,5 тисяч гривень. При тому, що моделювання і фактично виділений ресурс дозволяє сьогодні досягнути 35 тисяч гривень.
Як відомо, у 2026 році в Україні зросли зарплати у робітничих професіях – подекуди до понад 60 тисяч гривень. Водночас загальна кількість вакансій скоротилася.
Читайте також: Президентська зарплата Зеленського – 28 тис. грн, – декларація за 2025 рік
Нагадаємо, нещодавно Мінфін оприлюднив дані щодо зарплат і кількості працівників у держорганах. Так, середня зарплата в Україні у березні зросла на 7,2%.
Читайте також: У Києві лікарі центру репродуктивної медицини недоотримали 8 млн грн, — депутат Київради








