Китай відмовився від спільного газопроводу з РФ
Фото: сайт президента РФ

Спільний з Китаєм проєкт постачання газу через Казахстан, яким Росія хвалилася восени 2024 року, обіцяючи качати 45 млрд кубометрів на рік, реалізувати не вийде.

Про це повідомив посол Китаю в Росії Чжан Ханьхуей, передає The Moscow Times.

“Ще один проєкт газопроводу, який Росія пропонувала Китаю замість так і не узгодженого трубопроводу “Сила Сибири-2”, не отримав схвалення в Китаї. За словами Чжана, трубопровід, за допомогою якого Кремль обіцяв також газифікувати північно-східні області Казахстану, виявився “надто дорогим”, – пише видання.

У публікації повідомляють, що постачання газу з РФ через Казахстан відбувається через один газопровід і він переповнений.

“Якщо транспортувати російський газ цим маршрутом, нам доведеться побудувати новий (газопровід). Це дорого. Російська сторона вивчає (цей варіант), але це не реально”, – сказав Чжан.

Домовленості між Китаєм і РФ

Господар Кремля Володимир Путін ще 2022 року запропонував голові Китаю Сі Цзіньпіну збільшити закупівлі російського газу до 100 млрд кубометрів на рік, “щоб замінити “Газпрому” втрачений європейський ринок”. Але, не зважаючи на заяви про “стратегічне партнерство без кордонів” та поїздки Путіна до Пекіна, голова Китаю так і не “дав добро” на це будівництво.

“Каменем спотикання стала ціна газу: Китай вимагає опустити її до внутрішньоросійського рівня, тобто близько $60 за тисячу кубометрів. Це вчетверо дешевше, ніж російський газ коштує Китаю зараз: $260 за тисячу кубометрів газопроводом “Сила Сибири-1”, – писали Financial Times.

Читайте також: Російський “Газпром” готує масові звільнення після рекордних збитків: з 4,1 до 2,5 тисяч людей

При цьому наприкінці 2023 року російська влада запевняла, що “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубометрів на рік перебуває у високому ступені готовності й уже в першому кварталі 2024 року буде затверджено проєктну документацію.

“Але за півтора року ні проєкт, ні будівництво так не отримали “зелене світло”. Минулого року “Газпром” прокачав до Китаю 31 млрд кубометрів газу, а цього року наростить постачання до межі потужності “Сили Сибіру” – 38 млрд кубометрів на рік. Це, втім, компенсує йому лише 15% від колишнього експорту до Європейського Союзу, який на піку сягав 200 млрд кубометрів щорічно”, – пише The Moscow Times.

Читайте також: У Трампа обговорюють можливу співпрацю з російським “Газпромом”, – Bloomberg

Подібні

У США все більше виборців незадоволені Трампом, — опитування

Останні опитування американських виборців фіксують чергове падіння рейтингу президента США Дональда Трампа.…

Глава МЗС Франції підтвердив, що 9 травня до Києва приїдуть головні дипломати країн ЄС

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що його європейські колеги та…

Венс заявив, що США “оптимістично налаштовані” щодо досягнення миру в Україні

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить,…

Міноборони РФ зробило цинічну заяву про ракетний обстріл Сум

У Міноборони РФ зробили першу заяву після терористичного обстрілу Сум 13 квітня.…