Білоруські спостерігачі повідомили, що 8-11 січня до Мінська прилітав борт з Китаю. Вони припускають, що вантаж був військового призначення.
Про це повідомляє Motolko.help.
“На початку січня було зафіксовано нетипову активність китайської вантажної авіакомпанії Air China Cargo в Національному аеропорту “Мінськ”. Протягом 4-х днів один і той самий транспортний літак Boeing 747-4FTF (реєстраційний номер B-2476) здійснив наразі чотири рейси за маршрутом Урумчі (ZWWW) – Мінськ (UMMS) і назад”, – йдеться в повідомленні.
За даними спостерігачів, борт Air China Cargo доставив у Білорусь військову техніку з Китаю.
“Вантаж, імовірно, не проходив митного очищення і одразу залишив аеропорт, оскільки навколо місця стоянки військовому вантажу ніде розташуватися, щоб не привертати додаткової уваги і не стояти просто неба. Наразі невідомо, що саме привезли ці літаки”, – йдеться у повідомленні.
Особливості перебування китайських літаків у Білорусі
Повідомляють, що всі рейси прибували до Мінська фактично в один і той самий час – з 09:30 до 10:10 ранку і перебували однаковий проміжок часу, “достатній для проведення розвантаження – 3 години”.
Читайте також: Європарламент визнав Лукашенка співучасником російських злочинів в Україні
Зазначається, що в аеропорту “Мінськ” розташовується транспортно-логістичний центр, який обслуговує вантажні рейси, які прибувають і вибувають, і тому всі вантажні літаки зазвичай паркуються на спеціальних стоянках логістичного центру, але китайський B-2476 паркувався зовсім на іншій стоянці.
“Усі чотири рази Boeing 747 Air China Cargo після посадки займав стоянку 1А. Вона зарезервована для обслуговування урядових літаків Білорусі, зокрема EW-001PA і EW-001PB білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Крім того, VIP-стоянка 1А і фізично розташована на відстані від усіх інших, а праворуч від стоянки знаходиться КПП для виїзду з аеропорту найкоротшим шляхом і без відвідування пунктів огляду в будівлі”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Лукашенко похвалився, що ядерна зброя РФ вже у Білорусі і він може її застосувати “в разі загрози”