МЗС про ядерну зброю в Україні
Фото: МЗС України/Facebook

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про створення відкритого механізму, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла.

Про це йдеться у дописі на сторінці Кулеби у Facebook.

“Охочих багато, а готових якісно виконувати таку складну роботу — одиниці. Знайти людину, яка відповідатиме критеріям і вимогам, знатиме мови, буде здатна дати результат — дуже непросто. Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не лише державним інституціям, але й приватному сектору. МЗС постійно шукає нових сильних кандидатів всередині дипломатичної служби та зовні на відповідальні посади”, – йдеться у дописі.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Керівник МЗС зазначив, що особливо складно з пошуком кандидатів на посади Послів.

“Шукаю їх в дипломатичній системі. Шукаю в бізнес-середовищі. Шукаю серед науковців. Але зростають і темпи нашої дипломатичної експансії, зокрема в Африці. Тому понад два десятки країн досі без Послів. Єдиний спосіб пришвидшити ці процеси — приймати нестандартні рішення. Я переконаний, що в Україні є сильні та фахові люди”, – зазначив міністр.

МЗС йде на безпрецедентний крок – створює відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла. Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС у розділі “Вакансії”.

“Я знаю, що ми отримаємо тисячі заявок. Знаю, що переважна більшість не відповідатиме вимогам ані посади, ані часу. Наша задача буде в тому, щоб у морі води знайти дорогоцінну краплю, яка підживить дипломатичну службу. Тому кожен кандидат, в якому ми побачимо потенціал, буде проходити ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки”, – прокоментував рішення міністр.

Він зазначив, що відкритий пошук Послів – це можливість для системи розширити горизонти, і можливість для гідних кандидатів спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми.

“Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні нашій країні у світі”, – наголосив Кулеба.

Він також повідомив, що “особливий фокус зараз на країнах Африки” і подача кандидатур в ці країни автоматично підвищує шанси.

“Крім того, за умови рівних професійних показників, я надаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок”, – зазначив дипломат.

Він також вказав, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії, бо кандидатури на посади послів у цих країнах вже на розгляді в Президента України.

“Скажу лише, що в такі особливі країни ми плануємо відправити фахівців з досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів”, – пояснив Кулеба.

Наразі вакансії відкриті для 21 країни Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, указом від 23 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський призначив Ілащук Олесю Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Болгарія.

Згодом стало відомо, що вона не має досвіду роботи ні у дипломатії, ні на державних посадах і досі позиціює себе у соцмережах, як “клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант”. Дані, що Ілащук не пов’язана з МЗС, підтвердили кілька джерел у дипломатичному корпусі.

Подібні

Розвідка США попередила про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні найближчими днями

РФ може вдруге застосувати експериментальну балістичну систему середньої дальності “Орєшнік” для удару…

Українська влада планує повертати своїх громадян з-за кордону: пілотний проєкт стартує вже у січні

Почати хочуть з Німеччини

Лавров в інтерв’ю Карлсону назвав умови, за яких РФ могла б завершити війну в Україні

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров дав інтерв’ю американському блогеру та телеведучому…

У США заявили, що екіпірують всіх новобранців, якщо Україна знизить вік призову до 18 років

У Держдепі зазначили, що це рішення має ухвалити Україна