Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про створення відкритого механізму, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла.
Про це йдеться у дописі на сторінці Кулеби у Facebook.
“Охочих багато, а готових якісно виконувати таку складну роботу — одиниці. Знайти людину, яка відповідатиме критеріям і вимогам, знатиме мови, буде здатна дати результат — дуже непросто. Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не лише державним інституціям, але й приватному сектору. МЗС постійно шукає нових сильних кандидатів всередині дипломатичної служби та зовні на відповідальні посади”, – йдеться у дописі.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Керівник МЗС зазначив, що особливо складно з пошуком кандидатів на посади Послів.
“Шукаю їх в дипломатичній системі. Шукаю в бізнес-середовищі. Шукаю серед науковців. Але зростають і темпи нашої дипломатичної експансії, зокрема в Африці. Тому понад два десятки країн досі без Послів. Єдиний спосіб пришвидшити ці процеси — приймати нестандартні рішення. Я переконаний, що в Україні є сильні та фахові люди”, – зазначив міністр.
МЗС йде на безпрецедентний крок – створює відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла. Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС у розділі “Вакансії”.
“Я знаю, що ми отримаємо тисячі заявок. Знаю, що переважна більшість не відповідатиме вимогам ані посади, ані часу. Наша задача буде в тому, щоб у морі води знайти дорогоцінну краплю, яка підживить дипломатичну службу. Тому кожен кандидат, в якому ми побачимо потенціал, буде проходити ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки”, – прокоментував рішення міністр.
Він зазначив, що відкритий пошук Послів – це можливість для системи розширити горизонти, і можливість для гідних кандидатів спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми.
“Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні нашій країні у світі”, – наголосив Кулеба.
Він також повідомив, що “особливий фокус зараз на країнах Африки” і подача кандидатур в ці країни автоматично підвищує шанси.
“Крім того, за умови рівних професійних показників, я надаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок”, – зазначив дипломат.
Він також вказав, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії, бо кандидатури на посади послів у цих країнах вже на розгляді в Президента України.
“Скажу лише, що в такі особливі країни ми плануємо відправити фахівців з досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів”, – пояснив Кулеба.
Наразі вакансії відкриті для 21 країни Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії.
Нагадаємо, указом від 23 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський призначив Ілащук Олесю Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Болгарія.
Згодом стало відомо, що вона не має досвіду роботи ні у дипломатії, ні на державних посадах і досі позиціює себе у соцмережах, як “клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант”. Дані, що Ілащук не пов’язана з МЗС, підтвердили кілька джерел у дипломатичному корпусі.