У співробітників Національного антикорупційного бюро (НАБУ) проводилися обшуки не тільки щодо ДТП і російського впливу на установу, а й у справах щодо легалізації доходів та незаконного збагачення.
Про це генпрокурор Руслан Кравченко розповів під час нічного брифінгу, передає “Укрінформ“
“Обшуки були й у трьох осіб, які проходять по кримінальних провадженнях, пов’язаних із легалізацією доходів, а також із незаконним збагаченням. На сьогодні недостатньо доказів для повідомлення про підозру (цим особам – ред.), досліджуються ті чи інші матеріали, здобуті під час обшуку. Правова оцінка буде надана потім”, – заявив генпрокурор.
Справи про ДТП
Він також прокоментував і справи щодо ДТП, у яких фігурують працівники НАБУ, і які “валяються”.
“По ДТП – я прийшов, побачив, що є провадження, які рік, скажу прямо, валяються з проведеними експертизами, з допитаними свідками, і у нас потерпілі без внутрішніх органів, деякі мають інші ушкодження… Це життя, так буває, кожен із нас може скоїти ДТП із якимись наслідками для здоров’я іншої людини… Але перед законом усі рівні”, – прокоментував Кравченко.
Про справу Боголюбова
Кравченко підтвердив проведення обшуків у двох детективів НАБУ, які начебто супроводжували Геннадія Боголюбова під час його виїзду за межі України.
“Ми сьогодні з Василем Васильовичем (Малюком, головою Служби безпеки України – ред.) сказали про те, що правова оцінка ще не надана, ми перевіряємо факти, чи це випадковість, чи ні”. Наразі є дані і щодо того, що ці детективи начебто супроводжували бізнесмена Геннадія Боголюбова, а є дані, що вони, можливо, були у відрядженні. Ми об’єктивно підходимо до цього моменту, і я прямо говорю, що правова оцінка цьому ще не надана і доказів не здобуто конкретних, щоб можна було сказати”, – заявив Кравченко.
Про Чернишова
Кравченко заявив, що “не забиратиме в САП” справу щодо колишнього віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова у зв’язку із законом про обмеження для НАБУ і САП.
“Я вам обіцяю в очі, що і після цих змін справу Чернишова я не заберу. Як розслідування буде, так і буде. Я подивлюся, як вони закінчать і як потім прокурори САП підуть і будуть підтримувати державне обвинувачення, до вироку”, – прокоментував генпрокурор.
Він додав, що “особисто відвідає” судове засідання у справі Чернишова, бо прокурори мають так робити у резонансних справах, бо “це їхня робота”.
Читайте також: Законопроєкт №12414: повний розбір документа про обмеження НАБУ, САП і БЕБ, який вже викликав вуличні протести
Як повідомлялося раніше, Кравченко заявив, що НАБУ не буде підпорядковуватись йому після підписання закону про зменшення повноважень бюро.