ЄС не надсилатиме військових інструкторів до України
Фото: Генштаб ЗСУ

Станом на 21 листопада 2023 року понад 100 тисяч українських військових пройшли інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах у більш ніж 30 країн-партнерів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Олександр Кириленко під час брифінгу щодо результатів підготовки особового складу ЗСУ на територіях країн-партнерів за сприяння Групи безпосередньої допомоги Україні та тренувальної місії ЄС.

“Менш ніж за два роки за вашої підтримки підготовлено понад 100 тисяч українських військових на території ваших країн. Ці спільні зусилля не були б можливі без вашої підтримки і допомоги. Протягом двох років ми відчуваємо це, відчуває вся Україна. Завдяки спільним зусиллям була створена відповідна система підготовки військовослужбовців ЗСУ та інших Сил оборони. Це суттєво підтримує і нарощує спроможності всіх складових Сил оборони у відсічі збройної агресії РФ. Маю надію, що наша спільна праця буде лише нарощуватись. Ми завжди готові і будемо ділитись найціннішим – це досвідом відсічі збройної агресії”, – наголосив Кириленко.

Як відбувається підготовка

Коаліція з підготовки українських військових налічує 32 держави-партнерки. Всі вони входять до складу двох військових допоміжних місій Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) та Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).

Чинна система підготовки зосереджена на 4 базових пріоритетах: 

– базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, тобто людей з цивільного життя, із яких у відносно короткий строк – 35 днів – необхідно зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів;

Читайте також: Українські льотчики розпочали підготовку на винищувачах F-16 у США

– фахова підготовка передусім на іноземні зразки озброєння та військової техніки: танки, БМП та БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи, комплекси ППО та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойові медики, сапери, снайпери, оператори протитанкових комплексів тощо);

– підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командири відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують «базу» інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України.

“Четвертим пріоритетом є колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, в першу чергу для ведення наступу та штурмових дій”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Допомога Естонії Україні: близько 1300 військових ЗСУ вже пройшли підготовку

Подібні

Конгрес США запросив у розвідки аналіз ймовірних наслідків припинення допомоги Україні у війні з РФ

Також йдеться про оцінку ризиків у разі скасування дозволу на далекобійні удари по РФ американськими ракетами

В ГУР розповіли, як військо РФ тікає з Сирії літаками та кораблями: як вивід контингенту позначиться на війні в Україні

Станом на літо 2024 року у Сирії перебувало близько 6000–7500 російських військових

“Потрібно наперед закуповувати все по 10 кг”, — експерт спрогнозував ріст цін на товари в Україні

У 2025 році Україні значно зростуть ціни на всі продукти. Причиною цього…

У Кремлі погрожують реакцією на українську атаку на Таганрог: коли чекати “відповіді”

“Відповідь послідує тоді і так, як буде визнано доцільним”