Дуда про допомогу Україні
Фото: Офіс президента

Конфлікт між дипломатами України і Польщі спалахнув 1 серпня на фоні продовження обмеження до 15 вересня імпорту української агропродукції у країни Східної Європи. За ембарго виступають Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина та Угорщина, вони хочуть, аби заборона тривала і після визначеної дати.

Польща заявила, що блокувати ввіз українського зерна своєю територією в односторонньому порядку, коли офіційний термін заборони завершиться. Усе це створювало напругу в україно-польських відносинах. Особливо зважаючи на те, що РФ заблокувала Чорне море і знищує українські порти з зерном.

Польща про “невдячність України”, “обмін” послами

Коментуючи питання ембарго на українське зерно, міністр Канцелярії президента Польщі з питань міжнародної політики Марцін Пшидач заявив Telewizja Polska, що “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”. 

У відповідь речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що 1 серпня до МЗС України було запрошено посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання Пшидача.

“Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними”, — зазначив Ніколенко.

В Польщі виклик посла не залишили без уваги. Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що українського посла Василя Зварича також було запрошено до резиденції МЗС у зв’язку із “заявами представників української влади”.

Між Києвом і Варшавою “немає згоди”

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив RMF FM, що між його країною і Україною зараз не найкращі відносини. Він розповів, що розмова з українським послом буде відвертою.

“Розмова буде дуже відвертою. Буде, як завжди, дуже конкретно. Ми передамо наші оцінки щодо стану наших відносин сьогодні, який, на жаль, через останні заяви деяких представників української влади є не найкращим. Ніхто цього не приховує. У мене таке враження, що це пов’язано з тим, що там, на жаль, з’явилися якісь емоції. Тут ми трохи розуміємо – бо, звісно, ​​держава піддається нападу, – але вона також не повинна атакувати своїх союзників, – сказав Яблонський.

Яка реакція Зеленського і прем’єра Польщі Моравецького на конфлікт

Президент Володимир Зеленський відомий своїми дружніми стосунками з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Дуда ситуацію поки не коментував, а Зеленський знову подякував владі та громадянам Польщі за допомогу та підтримку. Він підкреслив, що Україна не дозволить жодним “політичним моментам зіпсувати відносини між українським і польським народами”.

“Зараз ми бачимо різні сигнали, що політика іноді намагається бути вищою за єдність, а емоції – вищі за фундаментальні інтереси народів. Україна бореться за свободу свою і всієї Європи, і ми вдячні кожному допомагаючому народу. Дуже цінуємо історичну підтримку Польщі, яка разом з нами стала справжнім щитом Європи — від моря до моря. І ніякої тріщини в цьому щиті бути не може. Емоціям точно варто охолонути. Свобода і благо наших народів, цінності нашої Європи та перемога над спільним російським ворогом – понад усе”, – заявив Зеленський.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький засудив рішення МЗС України викликати польського посла і заявив, що цього не повинно було відбутися.

У міжнародній політиці, в умовах війни, що триває, з огляду на величезну підтримку, яку Польща надає Україні, таких помилок не повинно бути”, – написав Моравецький.

Подібні

Впродовж тижня РФ випустила на Україну 500 керованих бомб і 400 дронів: Зеленський закликає світ зупинити щоденний терор

“Це не може залишатися проблемою одного народу”

У Foreign Affairs розповіли, чому обіцянка Трампа закінчити війну в Україні за один день провалилася

Ні Путіна, ні Зеленського не вдасться легко вмовити сісти за стіл переговорів

“У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

Європейський Союз не має достатньої кількості зброї, щоб повністю замінити допомогу Сполучених…

У DeepState зафіксували просування армії РФ образу у десяти населених пунктах на Донеччині

Загалом від початку минулої доби відбулося 151 бойове зіткнення