посли G7 про наглядову раду для Укренерго
Фото: Взято з гугл-карти

Компанія “Укренерго” опинилася на межі дефолту через необхідність виплати кредиту. Відомо, що перед війною менеджмент держкомпанії брав кредит для розрахунків з приватними “зеленими” електростанціями.

Про це пише видання “УНІАН”.

Відомо, що в листопаді 2021 року компанія залучила за кордоном 825 мільйонів доларів під 6,875%, що було приблизно в шість разів дорожче, ніж у розвинених країнах. Перший платіж у 119 мільйонів доларів, а це близько 5 мільярдів гривень, “Укренерго” повинна сплатити 9 листопада. Це вдвічі більше, ніж там витратили на захисні споруди за весь час війни.

Зазначається, що 825 мільйонів доларів протягом 2021-2022 років “Укренерго” виплатила десятками приватних компаній, як погашення боргів, що виникли по “зеленому тарифу Клюєва”. Це великі приватні енергетичні компанії, зокрема пов’язані з попередньою владою.

“Ніхто не мав ілюзій стосовно головних бенефіціарів проєкту. Це не дрібний бізнес з кількома вітряками чи сонячними панелями. Всіх влаштовувало, що “облігації Кудрицького” перетворюють гроші кредиторів у фактично прямі інвестиції в приватні компанії не найбідніших українців. А тепер “Укренерго” повинно сплатити 5 мільярдів гривень, що майже вдвічі більше, ніж витрачено на будівництво захисних споруд на підстанціях. Звідки тоді візьметься ресурс, щоб цей захист все ж таки встановлювати, розуміючи, що скоро зима й атаки ворога інфраструктуру, скоріш за все, посиляться? Ці запитання лишаються риторичними”, – йдеться в статті.

Нагадаємо, в колишнього начальника департаменту безпеки “Укренерго” виявили російський паспорт. Проте в документа його ім’я не розкривається.

Подібні

Майже 70% українців прямо зараз готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО, – опитування

Проти виступають від 20 до 25%

Німеччина профінансує виробництво понад 500 далекобійних дронів для України, — Die Welt

Дальність таких безпілотників сягатиме 1200 кілометрів

В Україні фіксують рекордно низьку кількість школярів: це вперше за 30 років

Також у вишах країни фіксують вкрай низьку кількість першокурсників

Кабмін підтримав законопроєкт про збільшення видатків на майже 400 млрд грн, передусім — на оборону

Водночас законопроєкт передбачає й урізання низки програм видатків