Кличко про підготовку Києва до зими
Фото: Віталій Кличко/ Telegram

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що столиця продовжує готуватися до зими, але центральна влада не допомагає.

Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Telegram.

“Київ продовжує готуватися до наступної зими. Ми робимо все, що в силах міста. Центральна ж влада, публічно заявляючи, що допомагатиме, робити цього не збирається. Адже Міністерство розвитку громад і територій пообіцяло державне фінансування та саме запропонувало підрядників для відновлювальних робіт на ТЕЦ-5. А тепер, коли минув час, держава, фактично, прибирає руки. У відомстві заявили, мовляв, це справа тільки Києва”, – зазначив він.

Кличко переконаний, що Київ “намагаються загнати у кут і ситуація загрозлива”, адже столиці, за його словами, необхідно терміново віднайти ще 3 мільярди гривень. Загалом на закупівлю обладнання та створення резервної системи теплопостачання для ТЕЦ-5 потрібно майже 9 мільярдів гривень. 

“Столиця, разом з тим, продовжує реалізовувати проєкти з відновлення пошкоджених ворогом обʼєктів, і з будівництва системи резервного теплопостачання. Це в межах тих, коштів, які є у міста, і за запозичені в партнерів кошти”, – додав він.

Що кажуть у Мінрозвитку

Віцепремʼєр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба повідомив, що темпи Києва у підготовці до опалювального сезону “не відповідають ані рівню загроз, ні обсягу державного фінансування”.

“Наступна зима  не “колись потім”, а до неї залишилося сім місяців. Вкотре говорили із керівником КМДА Віталієм Кличком щодо реалізації Плану стійкості та резервного теплопостачання Києва. Держава вже бере на себе великий фінансовий ресурс для захисту та резервування систем теплопостачання столиці”, – заявив Кулеба.

За його словами уряд вже:

  • спрямував 987 мільйонів гривень на першочергові заходи захисту;
  • готує ще 967 мільйонів гривень на авансування обладнання розподіленої теплової генерації;
  • окремо передбачає ще 2 мільярди гривень на захист критичних елементів та запуск додаткових теплових потужностей.

“Загалом протягом квітня-травня – майже 4 мільярди гривень державних коштів. Це ресурси платників податків і країни, яка воює. При тому, що в столиці – найбільший із бюджетів після державного”, – наголосив Кулеба. 

Він заявив, що Київ має “негайно перейти від обговорень до конкретних дій”: укладення контрактів, визначення підрядників, підготовки майданчиків, підключення до мереж та запуску резервної генерації.

“Розглянули й конкретні рішення для роботи системи у кризових сценаріях – у разі атак на окремі ТЕЦ. Йдеться про резервну генерацію, підключення до теплових, газових, електричних і водних мереж, а також інфраструктуру для швидкого запуску систем. Визначили й параметри резервної генерації, які дозволять утримувати мінімально необхідну температуру в будинках навіть за складних погодних умов”, – наголосив Кулеба.

Кулеба оголосив, що контроль виконання, включно з укладанням контрактів, – до 10 травня.

“У разі невиконання поставлених задач, необхідно оцінити управлінські можливості керівництва столиці готуватися до викликів, маючи всі ресурси для цього”, – заявив міністр.

Нагадаємо, нещодавно Кличко заявляв, що Київ розпочав підготовку до наступної зими. За його словами, реалізація плану енергостійкості столиці потребує понад 60 мільярдів гривень.

Водночас голова Оболонської РДА Кирило Фесик запевняє, що до наступної зими Київ буде знайно краще підготований, ніж цієї. Для цього столична влада застосовує системний підхід.

Читайте також: Київ потребує “колосальних коштів” на підготовку до зими і відновлює приватну ТЕЦ-4

Подібні

Норвегія надасть понад $126 млн на морські безпілотники для України

Як відомо, Норвегія і Велика Британія очолюють “Коаліцію морських дронів”

РФ подає “тихі сигнали” про готовність до діалогу з Євросоюзом, — Стубб

Контакти на європейскому рівні продовжуються через неформальні та офіційні канали

42,3% українців впевнені, що гроші на відбудову будуть розкрадені, – опитування “Політарени” і Active Group

37,9% вважають, що корупція є більшою загрозою для України, ніж агресія РФ

Україна працює з Німеччиною над пришвидшенням постачання боєприпасів для ППО

У центрі уваги підтримка постачання ракет PAC-3 через механізм JUMPSTART