Екскерівник МЗС України Павло Клімкін зазначає, що західний і східний світи розпочали “гру у нічию” в війні Росії проти України.
Клімкін на своїй сторінці у Facebook зазначає, що цю гру затіяли в Китаї і у Франції.
“В одному зі “злитих” документів йдеться про начебто обіцянку Китаю таємно постачати Росії летальну зброю. Китайці вимушені реагувати і сказати, що не постачатимуть її ані нам, ані Росії. Вони просто так нічого не роблять і ця заява китайського міністра закордонних справ теж не випадкова. Китайці гратимуть на нічию і на свою участь у визначенні нової європейської системи безпеки. Вони знайдуть багато прихильників у незахідному світі, але чимало і в західному”, – зазначив Клімкін.
Він написав, що можна як завгодно ставитися до Марін ле Пен (екскандидатка в президенти Франції, – ред.), “але її слова, що виграш Росії означає катастрофу, а України – Третю світову, поділяють на жаль більше, ніж готові сказати публічно”.
“Так само як і її слова, що нам потрібно надати оборонну, а не наступальну зброю. Ці слова також збігаються з одним зі злитих документів, що для Китая червоною лінією будуть системні атаки на територію Росії. Гра частин західного і незахідного світів на нічию – дуже серйозний виклик. Його не можна відбити за допомогою емоцій, тут потрібні аргументи, що світ за перемоги України буде більш безпечним і прогнозованим. Причому не ті, що зрозумілі нам, а ті, що будуть зрозумілі іншим – тим, хто ставить свої інтереси на перше місце”, – підкреслив Клімкін.
Він переконаний, що це буде однією з головних завдань України цього року і на перспективу. “Цей рік буде роком геополітики”, – додав Клімкін.
Китай і Франція: як змінилася риторика щодо України
Президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели три дні з візитом у Пекіні. Макрон сподівається, що вплив китайського лідера на російського диктатора Путіна зможе відновити мир в Україні. Макрон заявив Сі Цзіньпіну, що розраховує на те, що він “приведе Росію до тями” щодо агресії проти України. Він додав: сподівається, що Китай зможе посадити “всіх” за стіл переговорів.
Проте європейські лідери і експерти наголошують, що Макрон веде свою гру, налагоджуючи стосунки з Китаєм, чим вносить деструктив між ЄС і США. Після повернення з Пекіна Макрон заявив про те, що Європа не повинна дозволяти США використовувати її в інтересах Вашингтона, що стосуються Китаю.
Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейському Союзу буде “надзвичайно важко підтримувати довірчі стосунки з Китаєм”, якщо Пекін не допоможе знайти політичне рішення для припинення російського вторгнення в Україну.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сказала своєму китайському колезі Цінь Гангу, що Китай повинен вплинути на Росію, щоб припинити війну в Україні.