Зеленський про засідання Ставки
Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, аби гроші, які різні країни надають як соціальну допомогу українським біженцям, надавалися Україні. Тобто, щоб Київ вже сам розподіляв кошти між цими людьми. 

Про це йдеться в його інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.

“Якщо німецький уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент – наприклад, якась людина виїхала і перебуває за кордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Проте буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я узагальнюю це. Тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці кошти залежно від того, де знаходиться людина”, – пояснив український президент.

Зеленський пояснив, що нині частина грошей України залишилася у Європі, бо коли люди тікали від війни, вони вивозили гроші. А потім Європа почала підтримувати Україну і всі гроші, які йшли на підтримку українців, лишалися закордоном і в економіці тієї чи іншої держави.

“І зрештою, гроші наші виїхали, а європейські гроші лишалися там, де залишились громадяни України – поза територією України. Немає у мене ніяких питань. Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу на те, де все ж залишається більшість цих грошей”, – пояснив він.

Водночас він наголосив, що рішення, чи підтримувати українців для кожної країни особисте. Він також закликав не узагальнювати питання українських біженців, зокрема, чоловіків, бо “тут дуже багато різних деталей”.

Такі дії, на його думку, могли б значно покращити українську економіку. Водночас Зеленський додав, що дуже вдячний тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки й таким чином піднімають економіку та допомагають ЗСУ.

Нагадаємо, в ООН порахували кількість українських біженців і розповіли про труднощі з їхнім поверненням. При цьому масового повернення людей на місця їхнього колишнього проживання не фіксують.

Також в Україні зміняться виплати для переселенців. Це пов’язано зі зменшенням дохідної частини бюджету та вимогами західних партнерів, які наполягають на оптимізації виплат.

Подібні

Польща не виключає участі своїх військ у миротворчій місії в Україні

У нижній палаті Сейму Польщі не виключають участі своїх військ у миротворчій…

“У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

Європейський Союз не має достатньої кількості зброї, щоб повністю замінити допомогу Сполучених…

Нічна атака РФ на Київ: де впали уламки дронів

У ніч на 6 грудня Росія вкотре атакувала Київ дронами. У Голосіївському…

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн