Український науковець, ексзаступник командира взводу у 24-му БТО “Айдар” Євген Дикий, який нині очолює “Національний арктичний науковий центр” прокоментував інформацію про виділення з держбюджету понад $11 млн (463 млн грн) для науково-дослідних робіт українських арктичних експедицій.
Своє пояснення він оприлюднив у Facebook.
“Наразі я сподобився уваги “самого” Шарія. Нещасний вигнанець зі свого іспанського дальока почав цікавитись буднями українських полярників. Чому саме зараз – до ворожки ходити не треба. Країна ввійшла у можливо найтяжчий період великої довгої війни, і якийсь час тому почала цю війну програвати в першу чергу через провалену мобілізацію, яку дуже цілеспрямовано зриває ціла мережа російської агентури за допомогою місцевих корисних ідіотів”, – написав Дикий у коментарі.
Він зокрема пояснив, що вино, червона риба та шоколад – необхідні складові раціону людей, які тривалий час перебувають і працюють в умовах Арктики.
Дикий також наголосив, що гроші про які йдеться, надходять до бюджету від партнерів і мають чітко визначене цільове призначення, яке не можна міняти.
“Ці західні кошти категорично заборонено використовувати на воєнні потреби. Ну от ніяк їх не можна пустити ні на дрони, ні на доплати бійцям, ні навіть на копання фортифікацій. Ця заборона така ж фундаментальна, як вимога союзників не бити їхньою зброєю по рашці. Нам може це не подобатись, але то умова, за якої ці кошти нам надаються”, – йдеться у дописі.
Скандал з грошима на вивчення пінгвінів: що відомо
Днями стало відомо, що з бюджету України виділено понад $11 млн (463 млн грн) для науково-дослідних робіт українських арктичних експедицій. Інформація про це міститься у тендері в Прозорро.
Вказано, що ці кошти планують витратити на:
- закупiвлю матеріально-технічних засобiв;
- пально-мастильних матерiалiв для антарктичноi станцii;
- продуктiв харчування для учасникiв антарктичних експедицiй та української антарктичної станцii “Академiк Вернадський”;
- на забезпечення доставки на судно учасникiв українських антарктичних експедицiй тощо.
Користувачів мережі надзвичайно обурило те, що в переліку харчів для науковців зазначене вино, шампанське, червона ікра, шоколад і червона риба.
На Прозорро також вказано, що перемогу у тендері, який відбувся 26 квітня, здобула естонська компанія WINOT OU.
Читайте також: Виробники відмовляються дотримуватись нового порядку забезпечення ЗСУ. Через це під загрозою постачання форми, – ЗМІ
Нагадаємо, що минулого року у схожий скандал втрапив Національний заповідник “Софія Київська”, який запланував реставрацію покрівлі, конструктивних систем та позолоту куполів Софійського собору за майже 80 млн грн. Держаудитслужба отримала заяву проти цієї реконструкції під час війни.