Кабмін удосконалив процедуру бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, визначивши чіткі терміни етапів процедури.
Про це повідомив постійний представник Кабміну в Верховній Раді Тарас Мельничук.
“Уряд вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Новою процедурою передбачено:
- подання органами державної влади, іншими державними органами у строк не більше ніж п’ять робочих днів до Генерального штабу Збройних Сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) списків для їх перевірки та погодження;
- погодження та подання Генеральним штабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) у строк не більше ніж 10 робочих днів списків до Мінекономіки;
- прийняття Мінекономіки рішення про бронювання військовозобов’язаних у строк не більше ніж п’ять робочих днів;
- зарахування військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у строк не більше ніж п’ять робочих днів”, – написав Мельничук.
Він зазначив, що вся процедура – від отримання держорганами від підприємств, установ, організацій списків на бронювання працівників до зарахування заброньованих на спеціальний військовий облік, – має здійснюватися “максимум за 25 робочих днів”.
Читайте також: Резніков розповів, чи буде в Україні додаткова мобілізація
Мобілізація в Україні
29 березня стало відомо, що у парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради працюють над удосконаленням процедури проведення мобілізації в Україні.
11 квітня уряд ухвалив постанову, яка змінює і розширює повноваження центрів комплектування і соціальної підтримки – ЦКС (військкоматів). Таким чином, з територіальних центрів комплектування зняті обов’язки і “виконання завдань з підготовки та ведення територіальної оборони”.
Читайте також: Мобілізація в Україні: військкоматам дозволили роздавати повістки незалежно від місця військового обліку
Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки України Федір Веніславський сказав, що у Верховній Раді розглядають можливість вручення повісток військовозобов’язаним через месенджери. За його словами, до початку війни база мобільних номерів чоловіків призовного віку була майже повністю сформована.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров заявив, що це неможливо зробити.
“Поки немає якісного реєстру військовозобов’язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив’язаний верифікований номер телефону. А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі. Я навіть не говорю зараз про Конституцію та постанови. Чисто технічно це неможливо зробити умовно в цьому році”, – заявив Федоров.
Читайте також: Електронні повістки в Україні та в Росії: у чому різниця