Військовий ЗСУ
Фото: Збройні сили України/Facebook

Кабінет міністрів України виступив автором законопроєкту про бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Законопроєкт 7687 вже ухвалено Верховною Радою за основу. Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що в цілому за документ Рада планує проголосувати на цьому тижні.

Законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стосується бронювання працівників підприємств критичної інфраструктури, яка важлива для функціонування економіки України. На зустрічі з аграріями Свириденко зазначила, що ще до прийняття цього закону вдалося забронювати 700 тисяч працівників.

“На цьому тижні Верховна Рада має проголосувати законопроєкт 7687, яким передбачено, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, що працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період”, — повідомила Свириденко.

За її словами, Мінекономіки розробляє проєкт порядку, який визначатиме чіткі та зрозумілі критерії, умови та порядок бронювання військовозобов’язаних працівників критичної інфраструктури.

Бронюванню, згідно з законопроєктом, підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, у держструктурах, в органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Їхня критична важливість встановлюється за критеріями та у порядку, який затверджений Урядом.

“Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві”, — йдеться у законопроєкті.

Як відбувається бронювання військовозобов’язаних зараз

Зараз бронювання військовозобов’язаних відбувається згідно з законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, в який, власне і пропонується внести зміни й розширити перелік тих, хто може бути заброньованим. Також цей процес керується встановленим Урядом порядком “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану”.

Подібні

Держприкордонслужба перша з усіх правоохоронних структур впровадила нові маркери відбору кандидатів на посади керівників

“Нове обличчя керівного складу” – це всебічне вивчення й визначення актуального рівня підготовки офіцерів

В ГУР розповіли, як військо РФ тікає з Сирії літаками та кораблями: як вивід контингенту позначиться на війні в Україні

Станом на літо 2024 року у Сирії перебувало близько 6000–7500 російських військових

У Кремлі погрожують реакцією на українську атаку на Таганрог: коли чекати “відповіді”

“Відповідь послідує тоді і так, як буде визнано доцільним”

У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів

“Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір “