Уряд підтримав легалізацію медичного канабісу
Фото: Agronews

Кабінет міністрів України виключив канабіс з переліку важких наркотиків. Відповідні зміни внесено до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабміну від 6 травня 2000 року №770.

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

“Так, виключено канабіс, смолу канабісу, екстракти і настойки канабісу зі списку особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, та тетрагідроканнабінол – зі списку небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено”, – повідомив нардеп.

Натомість канабіс включено до списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, “обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці”.

Канабіс в Україні

Нагадаємо, що 13 липня 2023 року у першому читанні Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу. Документ підтримали 268 народних депутатів. У грудні у другому читанні законопроєкт прийняли 248 голосами.

Зеленський також підтримав легалізацію ліків на основі канабісу і зазначив, що “жоден українець не має терпіти біль”.

У законопроєкті вказано, що медичний канабіс відпускатиметься тільки за електронним рецептом і у вільному продажі його не буде. Законопроєктом заборонений рекреаційний канабіс, який вживають для “задоволення”. Використання канабісу в медичних цілях є поширеною світовою практикою, а його лікувальні властивості визнані всім цивілізованим світом.

Читайте також: У Раді фракція “Батьківщина” заблокувала підписання законопроєкту про медичний канабіс

Препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Також при лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Часто його застосовують для полегшення болю та страждань важкохворим і паліативним хворим, зокрема онкохворим й ВІЛ-позитивним пацієнтам. Разом медичний канабіс можна застосовувати для полегшення самопочуття при хворобі Альцгеймера, бічному аміотрофічному склерозові, сильному хронічному болю та нудоті.

На початку травня повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я підготувало 14 нормативних актів, які вже перебувають на громадському обговоренні.

Також для реалізації закону має бути запущено два електронні інструменти.

Читайте також: Геращенко пояснила, чому фракція “ЄС” не голосувала за легалізацію медичного канабісу

Подібні

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової

В Україні пенсію через інвалідність отримують 42, 5 тис. посадовців державних органів, — Фріз

Народна депутатка Ірина Фріз заявила, що в Україні через інвалідність 42,5 тисяч…

Умєров заявив, що ЗСУ отримають понад 30 тис. ударних дронів DeepStrike у 2025 році

У 2025 році українським військові отримають понад 30 тисяч ударних дронів. Частину…

Сметанін запевнив, що майже половину партії бракованих мін завод-виробник замінить власним коштом

Також відкрито два кримінальних провадження