Чалий про інтерв'ю Трампа про закінчення війни
Фото: Валерій Чалий\Facebook

Голова “Українського кризового медіацентру”, колишній надзвичайний і повноважний Посол України у США Валерій Чалий назвав “іспанським соромом” розголошення кандидатури Валерія Залужного по посаду посла. Він нагадав про Віденську конвенцію.

Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Іспанський сором… МЗС України не просто десь випадково дало витекти інформації, а само опублікувало офіційний коментар ще до рішення країни перебування, в день погодження президентом України кандидатури на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України…  і “спрямувало британській стороні відповідний запит на агреман”. Про Віденську конвенцію про дипломатичні зносини щось чули, ні?!”, – зазначив він.

Особливо важливо, як наголосив Чалий, і цього вимагає міжнародна практика, щоб факт запиту агреману зберігся у повній таємниці. Оскільки розголошення таких відомостей, особливо при відмові у наданні агремана, “може призвести до негативних наслідків, зокрема до ускладнення відносин між зацікавленими державами…”.

“Навіщо в усіх підручниках для студентів із дипломатичних зносин та протоколу написано одне, а хтось без сорому й совісті множить це все на нуль?! А як же тепер тестові питання під час проведення конкурсу на зайняття посад дипломатичної служби?! Навіщо тоді це все? Протокол, повага до країни-партнера, міжнародні документи? Може досить вже опускати планку?!”, – додав Чалий.

Нагадаємо, МЗС повідомило, що 7 березня президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Подібні

Ніякої загрози, крім ракетно-дронових ударів, для Дніпра немає, – Буданов

Бойові дії відбуваються лише по контурах Дніпропетровської області

Іран передав ноту протесту Україні через її “підтримку військової агресії Ізраїля”

Кажуть, що Україна ігнорує міжнародні юридичні зобов’язання

Швеція надасть додаткові 150 млн євро для допомоги Україні

Кошти витягнуть зі структури економічної допомоги іншим країнам

В адміністрації Трампа сперечаються через зняття енергетичних санкцій з РФ: на цьому наполягає Віткофф

Каже, що це добре для американських інвесторів