Станіслав Кравченко
Станіслав Кравченко

Голова Верховного суду України Станіслав Кравченко переконаний, що утворити військові суди без змін до Конституції неможливо.

Про це він розповів у коментарі виданню “Укрінформ”.

Таким чином він прокоментував зареєстрований у парламенті законопроєкт, який передбачає створення військових судів. Кравченко додав, що питання створення судів належить до компетенції президента, “а, як ми бачимо, що від нього такої ініціативи немає”.

“Утворити військові суди як ланку без змін до Конституції неможливо. Стаття 125 Конституції не дає можливості створити ці суди, за винятком, якщо діяти за системою вищих спеціалізованих судів, як було створено Вищий антикорупційний суд, а зараз буде створюватися Вищий адміністративний суд. Проте я думаю, виходячи з кількості справ, у яких фігурують військові, і їх важливості, створивши один суд у Києві на кшталт ВАКС, фізично їх розглянути буде неможливо”, – зазначив він.

На думку Кравченка, наразі єдиний шлях розглядати справи, у яких фігурують військові, – це спеціалізація суддів у судах, як це і відбувається зараз. За його словами, якщо створювати військові суди, то потрібно відновлювати й військову прокуратуру та адвокатури.

“Якщо відновлювати військову юстицію в комплексі, то я думаю, зараз у нас немає на це ні фізичних, ні матеріальних ресурсів, ні часових можливостей. Свою діяльність я спрямовую на те, щоб забезпечити розгляд справ щодо військових виходячи з ресурсу, який є. Поки що вдається”, – додав він.

Як відомо, в березні у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №13048 про внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” щодо функціонування військових судів. Там передбачається, що військові суди гарнізонів розглядають справи щодо військових кримінальних правопорушень, порушень правил та звичаїв ведення війни, порушення законодавства про державну таємницю в ЗСУ та військових формуваннях, адміністративні справи, в яких стороною є військовослужбовець або орган військового управління, справи про дисциплінарні правопорушення військовослужбовців. Згідно з документом, апеляційними судами, які займаються переглядом судових рішень, ухвалених військовими судами гарнізонів, є військові апеляційні суди, які утворюються в апеляційних округах.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський підписав скандальний законопроєкт №12089, який може легалізувати земельні схеми. Проєкт передбачає, що після 10 років з моменту незаконного відчуження ділянки, зокрема лісу, прибережної, інших природних зон, держава чи громада втрачають право вимагати повернення цих територій.

Подібні

Ексрадник Байдена пояснив, чому США два роки не передавали Україні ракети ATACMS

На це було дві причини, каже Салліван

Венс заявив, що США “оптимістично налаштовані” щодо досягнення миру в Україні

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить,…

США хочуть пом’якшити російські санкції та “заморозити” війну в Україні, — Bloomberg

США надали союзникам пропозиції, спрямовані на досягнення мирної угоди щодо України, включаючи…

Британська розвідка розповіла, як РФ мілітаризує та “зомбує” молодь

Стало відомо, як Росія мілітаризує та “зомбує” свою молодь. Про це повідомила…