Фото: РБК-Україна

Голова політичної партії “Слуга народу” та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади Олена Шуляк програла позов про захист честі, гідності та ділової репутації.

Про це повідомляє рух “Чесно”.

“Вона позивалася проти громадського активіста Георгія Могильного. Могильний виступає проти незаконної забудови та недоброчесних забудовників, а також проти спроб законотворців напрацювати законодавчу базу, яка може бути вигідна саме забудовникам”, – ідеться в повідомленні.

У вересні Олена Шуляк звернулася з позовом, в якому просила суд зобов’язати Могильного видалити пост у  мережі фейсбук та спростувати наведену в ньому інформацію. У цьому пості громадський активіст критикував законопроєкт №5091 про захист інвесторів, який, за його словами, “насправді розроблений в інтересах будівельної мафії і не захищає інвесторів”. Могильний зазначав, що у створенні та прийнятті цього проєкту активну роль відігравала саме Шуляк.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Судовий розгляд справи тривав понад півроку, і 15 березня суд залишив позов Шуляк без задоволення. Проте Георгій Могильний зазначає, що, швидше за все, в апеляції рішення може бути протилежним.

“Я настільки здивувався, що тричі перечитав, перш ніж повірив своїм очам – вчора суддя Василь Волошин із Шевченківського райсуду Києва залишив без задоволення позов голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк до мене. Зрозуміло, що може бути апеляція від Шуляк і фінальне рішення стане прямо протилежним, але поки що я трохи відчув себе як в Європі, дивлячись на численні використання декларацій і резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи і рішень Європейського суду з прав людини”, — написав Георгій Могильний на своїй сторінці у Facebook.

У висновку суду, дійсно, міститься багато посилань на міжнародне законодавство та практику, а у рішенні зазначається: “Враховуючи публічний статус позивачки та те, що поширена інформація стосувалася її публічної діяльності та мала суспільний інтерес, а отже, остання повинна бути терпимою до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб, суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв’язок доказів у їх сукупності, приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову”.

Рішення Шевченківського районного суду не набрало законної сили, його можна оскаржити в апеляції.

“Олена Шуляк є авторкою скандальної містобудівної “реформи”, яка викликала обурення суспільства та експертів. Законопроєкт №5655 був прийнятий майже мінімальною кількістю голосів (228 із необхідних 226) у грудні 2022 року, проте досі не підписаний президентом.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський не наклав вето на скандальний закон про містобудівну реформу №5655 у визначені Конституцією 15 днів із моменту отримання законопроєкту на підписання, а також не надав відповіді на петицію громадськості із закликом ветувати цей законопроєкт.

Подібні

Не можна компенсувати брак обладнання й підготовки молодістю солдатів: Зеленський про мобілізацію 18-річних

“Ми повинні зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки”

У США оголосили про значний пакет термінової військової допомоги Україні: що відом про вміст

Серед іншого до України надійдуть протитанкові ракети і РЕБи

ОСУВ “Хортиця” прокоментувало інформацію про оточення Успенівки на Донеччині

Стало відомо, що українські військові знаходяться на межі оперативного оточення в районі…

“Укренерго” анонсувало радикальні зміни у графіках відключень електрики для населення

Сьогодні, 12 грудня, Міністерство енергетики України затвердило інструкцію, яка має встановити однакові…