Україна обов’язково отримає фінансову допомогу від міжнародних партнерів. Проте найближчі два місяці країні доведеться шляхом власних ресурсів.
Про це в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” розповів голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев.
“Щоб пройти січень-лютий, ми маємо необхідний ресурс, який ми напрацювали минулого року. МВФ, Світовий банк, уряди різних країн, Єврокомісія – це все частини інфраструктури цього механізму. І якщо пробуксовує якийсь із цих елементів з будь-яких причин, політичних чи ще якихось, на допомогу приходить якийсь інший. Приклад – це Японія. Вони нам обіцяли у 2024 році чотири мільярди доларів, але два перенесли на 2023 рік, і ми їх отримали в грудні. Це для того, щоб у нас не було касових розривів”, – пояснив він.
Гетманцев переконаний, що гроші від партнерів Україна отримає у будь-якому разі. Проте пройти ці два місяці, “і для того, щоб їх пройти, партнери дають подушку шляхом інших джерел”.
За його словами, на єдиному казначейському рахунку є добрий запас, щоб з урахуванням внутрішніх доходів пройти січень. Водночас гроші від зовнішньої допомоги будуть в найкращому разі у березні чи, можливо, навіть у квітні. Загалом Україна отримала політичні зобов’язання від партнерів щодо надання 122 мільярдів доларів до 2027 року.
Нагадаємо, у Сенаті США заблокували законопроєкт про виділення великого пакета фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Проти нього проголосували усі республіканці та незалежний сенатор Берні Сандерс. А згодом стало відомо, що Палата представників США пішла на канікули не ухваливши допомогу для України. У Білому домі зазначили, що “такий крок тільки заохочує потенційних агресорів у глобальному масштабі”.
Читайте також: У США готують угоду, яка допоможе розблокувати кошти для України, — Politico