Народна депутатка від фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що під час голосування у ВР 248 нардепів підтримали законопроєкт №6013 “Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих юридичних осіб у перехідний період”.
Про це Геращенко повідомила на своїй сторінці.
“248 нардепів – Слуги, ОПЗЖ і чомусь Голос підтримали законопроєкт про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих юридичних осіб у перехідний період #6013. Яким вони забрали штрафи за недоброякісне постачання зброї і снарядів та мін з недобросовісних поставщиків! Уявіть собі це скотство! Узаконили неякісні міни і снаряди, підтримали корупціонерів, а не ЗСУ”, – повідомила Геращенко.
Вона зазначила, що фракція “ЄС” “криком кричала зупинити це свинство”, але ніхто не дослухався. За словами нардепки, цей законопроєкт “скасовує Господарський кодекс України, і завдає удару по стабільності як громад, так і воюючої держави”.
“Законопроєкт передбачає повну приватизацію державних і комунальних підприємств. Автори закону не прорахували можливі ризики для громад від передачі комунальних підприємств приватникам в період воєнного стану. У проєкті зазначено, що це частина Ukraine Facility, але це не так”, – пише Геращенко.
За її словами, законопроєкт №6013 пропонує:
- скасувати приватні підприємства та державні/комунальні підприємства, замінивши їх товариствами з обмеженою відповідальністю;
- ввести 7-річний перехідний період для реорганізації;
- скасувати господарське відання та оперативне управління державним майном, замінивши їх на оренду, управління або передачу у власність;
- перенести частину норм із Господарського кодексу до Цивільного кодексу;
“Проєкт містить численні корупційні ризики, зокрема щодо передачі державного й комунального майна. Приватизація державних підприємств може призвести до втрати контролю за стратегічними об’єктами, що небезпечно в умовах війни. Заміна комунальних підприємств господарськими товариствами ставить під загрозу соціально важливі послуги. Законопроєкт суперечить Конституції України”, – каже Геращенко.
Читайте також: Замороження “соціалки”, падіння реальних доходів, ріст курсу долара: Що українцям чекати від держбюджету-2025
Вона також зазначила, що проєкт “не може бути виправлений технічним редагуванням і може завдати шкоди економіці, соціальній сфері та місцевому самоврядуванню”.
“Асоціація міст України виступила проти, вказуючи на невідповідність Конституції та загрози для місцевого самоврядування. До другого читання проєкт не змінився. Але там зʼявилася поправка, яка скасовує штрафи з недоброчесних постачальників зброї. Законопроєкт може фактично провести до наймасштабнішого за період незалежності України перерозподілу державної власності позаприватизаційним способом”, – запевняє нардепка.
Вона наголосила, що фракція “ЄС” не голосувала і нині готує блокуючі постанови.
Читайте також: Наслідки передачі ПДФО до держбюджету: у Конотопі після атаки РФ немає грошей на відновлення електрики та водопостачання