Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про понад 80 тис. зафіксованих воєнних злочинів Росії в Україні.
Про це генпрокурор оголосив під час відкритих слухань Комітету Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ.
“Наразі зафіксовано понад 80 тис. воєнних злочинів, вчинених РФ в Україні. Понад 10 тис. мирних жителів загинули, понад 13 тис. дістали поранення, понад 98 тис. об’єктів цивільної інфраструктури були пошкоджені або зруйновані”, – заявив Костін.
Збитки України від війни
Генпрокурор зазначив, що відшкодування збитків і руйнувань, завданих Росією, ще довго будуть одним з пріоритетів України. Він повідомив, що Світовий банк оцінює збитки в 411 мільярдів доларів.
“Сподіваємось на підтримку ЄС у створенні Реєстру збитків та подальшу співпрацю у розшуку та арешті активів, пов’язаних з фінансуванням агресії”, – сказав Костін.
Фіксація доказів злочинів РФ в Україні
Він висловив вдячність за міцну позицію, підтримку та практичні кроки щодо створення Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії (ICPA). Він збиратиме та координуватиме інформацію і докази проти лідерів, відповідальних за планування, підготовку, початок або ведення цієї агресивної війни для майбутніх судових процесів.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Планується, що ICPA запрацює з кінця червня поточного року (на базі Євроюсту). “Ми вдячні всім державам і партнерам, які висловили готовність відрядити експертів і прокурорів до ICPA”, – наголосив Костін.
Читайте також: Держдеп США оприлюднив звіт про російські злочини в Україні
Раніше повідомлялося, що в Україні ідентифіковано 91 російського військового причетного до злочинів армії РФ в Бучі.
17 березня палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п’ятницю, 17 березня, видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнний злочин незаконної депортації населення і незаконної передачі дітей з окупованих районів України до РФ.
Крім того, держсекретар США заявив, що візит президента Китаю Сі Цзіньпіна у Росію, який розпочався 20 березня, свідчить про намір Китаю забезпечити “дипломатичне прикриття” звірств Росії в Україні.