Цьогоріч в Україні планують розпочати будівництво ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Завдяки цьому АЕС може стати найпотужнішою у всій Європі.
Про це йдеться на Урядовому порталі.
“Ми розглядаємо це як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково і це питання часу. Однак інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу запустити в роботу”, – розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.
За його словами, українська сторона веде тісну співпрацю з американською компанією Westinghouse за двома проєктами: будівництво третього та четвертого блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова ще двох реакторів типу АР1000. Він наголосив, що АР1000 – це технологія, яка ні в Україні, ні в Європі ще не використовувалася.
Це американський тип реактора і дуже потужна технологія, яка, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки. Наприклад, якщо у разі знеструмлення реактор вимушений перейти на резервне живлення і дизель-генератор також зазнає пошкодження, то навіть при таких обставинах АР1000 зможе функціонувати 72 години без жодного ризику аварій. Однак будівництво нових реакторів потребуватиме часу, тому це може відбутися щонайменше через 2,5 роки.
“І з тією потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на ХАЕС, вона буде найбільшою у Європі. І навіть більшою за потужністю, аніж Запорізька АЕС”, – наголосив міністр.
Нагадаємо, Кабмін ухвалив розпорядження “Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС”. Нові енергоблоки будуватимуть за американською технологією.
Згодом стало відомо, що цьогоріч в Україні планують розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів. Усі вони будуть на Хмельницькій атомній електростанції.