Міністри закордонних справ G7 погодилися з необхідністю механізму координації, щоб допомогти Україні відремонтувати, відновити та захистити її критично важливу енергетичну та водну інфраструктуру.
Про це заявив високопоставлений чиновник Держдепартаменту, повідомляє Reuters.
“Це те, що буде основною метою цієї групи найближчими днями та тижнями”, — сказав чиновник, інформуючи журналістів на умовах анонімності.
Він додав, що між країнами Великої сімки існує “чудова узгодженість” у поглядах і підходах до Китаю та необхідності посилення координації стратегії G7 щодо Пекіна.
“План Маршалла” Шольца і фон дер Ляєн
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн закликали розробити план допомоги Україні в повоєнному відновленні. Вони зауважили, що цей план можна було б порівняти з “планом Маршалла” — програмою відновлення Європи після Другої світової війни.
Шольц і фон дер Ляєн нагадали, що Світовий банк оцінив збитки України від бойових дій у 350 мільярдів євро і поодинці ніхто не зможе впоратися з такими видатками. Шольц і фон дер Ляйєн пропонують зробити це спільними зусиллями ЄС, країн “Групи семи”, їхніх партнерів, міжнародних фінансових інститутів та провідних міжнародних організацій.
На думку європейських політиків, від проєкту відновлення після війни залежатиме те, якою країною Україна стане у майбутньому, зокрема її шлях до Європейського союзу. При цьому Шольц і фон дер Ляйєн наголошують, що має бути створений ефективний наглядовий орган для боротьби з корупцією під час реалізації програми.
Плат Маршалла від Бориса Джонсона
Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон працює над новим проєктом, пов’язаним з фінансуванням реконструкції України. Джонсон відкриває фонд який залучатиме кошти приватних донорів на відбудову України. Його оточення називає цей проєкт “планом Маршалла для України” і запевняє, що Джонсон зможе зібрати багато грошей.