ЄС шукає 19 млрд доларів для України
Фото: dpravda.org

Франція, Італія та Чехія не приєднається до ініціативи США щодо закупівлі зброї для України через НАТО, оскільки вважають, що Європа має розбудовувати власну оборонну промисловість.

Хто виступив проти

“Президент Франції Емманюель Макрон давно наполягає на тому, щоб європейці розбудовували власну оборонну промисловість. За словами двох французьких чиновників, обізнаних у цьому питанні, Париж не приєднається до ініціативи щодо купівлі американської зброї з цієї причини”, – пише видання Politico.

Також зазначається, що французький уряд намагається збільшити власні витрати на оборону, намагаючись скоротити бюджет і стримати свій дефіцит. Проте, враховуючи обмежені виробничі потужності Європи, уряд канцлера Німеччини Фрідріха Мерца вважає, що купівля американської зброї – один із небагатьох способів швидко постачати Україні необхідну зброю. 

La Stampa пише, що Італія не братиме участь у закупівлі американської зброї для України. Як нагадала газета, канцлер ФРН Фрідріх Мерц оголосив, що має намір закупити у США Patriot і передати їх Україні. Проте, за словами неназваних чиновників, Італія “не реалізовуватиме таку ж стратегію”. Це пов’язано, передусім, із браком бюджетних коштів у країни.

Джерела розповіли, що єдині закупівлі озброєнь у США, які запланувала Італія, – це стара партія винищувачів F-35. Водночас країна не відмовлятиметься від участі в доставленні зброї в Україну.

Водночас Publico пише, що Чеська Республіка не братиме участь в ініціативі Трампа, згідно з якою європейські союзники мали б купувати зброю у США для подальшої передачі її Україні. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала. За словами Фіали, Чеїія наразі зосереджується на власних проєктах та інших способах допомоги Україні, зокрема через ініціативу щодо боєприпасів. 

“Чеська Республіка зосереджується на інших проєктах та способах допомоги Україні, наприклад, через ініціативу щодо боєприпасів. Тому зараз ми не розглядаємо можливість приєднання до цього проєкту”, – заявив Фіала.

Які країни підтримали ініціативу

Як повідомляє “Суспільне” з посиланням на представника Альянсу, європейські союзники по НАТО та Канада візьмуть на себе основну роль у фінансуванні військової допомоги Україні. Координацію постачань здійснюватиме Альянс через механізм NSATU.

До військового оснащення, яке планують надати, увійдуть системи ППО, боєприпаси та інше обладнання. Підтримку ініціативи вже підтвердили Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Велика Британія, Канада та Фінляндія.

Проте подробиці фінансування та обсяг поставок наразі ще обговорюються. Суспільне звернулося до NSATU за додатковою інформацією. У фінському Міноборони повідомили, що очікують на деталі, щоб ухвалити більш “конкретні рішення”.

Як відомо, під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні, генеральний секретар НАТО Марк Рютте перерахував чотири скандинавські країни, окрім Великої Британії та Нідерландів, які підтримують план постачання американської зброї до України. Рютте сказав, що Берлін значним чином інвестує в цей план. У приватних розмовах німецькі чиновники кажуть, що ініціатива була саме німецькою ідеєю.

Нагадаємо, раніше Трамп повідомив, що перші з обіцяних ним ракет до систем ППО Patriot вже надходять в Україну.

Читайте також: Данія і Швеція готові допомогти з постачанням американської зброї для України

Подібні

Українським прикордонникам вручили нагороди за мужність у бойових діях

Державні нагороди отримав 21 боєць Держприкордонслужби

Кубраков відреагував на інформацію в ЗМІ про обшуки

За даними ЗМІ, саме Кубраков є викривачем у справі щодо Чернишова

Медведєв назвав “театральним” ультиматум Трампа про 50 днів для завершення війни РФ в Україні

“Європа розчарована, а Росії байдуже”

Путін продовжуватиме війну в Україні, допоки Захід не прийме його умови, — Reuters

Територіальні вимоги диктатора можуть розширюватися в міру просування російських військ