Джонсон вимагає звільнення Маркарової
Фото: Майк Джонсон/Twitter

Республіканець Майк Джонсон заявив, що основним пріоритетом Конгресу є погодження бюджету уряду США на 2024 рік. А оскільки це питання майже вирішене, то до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. 

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Конгрес має схвалити бюджет до 22 березня, інакше може відбутися так званий шатдаун, тимчасове припинення роботи урядових установ США. Однак, за словами Джонсона, бюджетні питання вже практично погоджені та мають бути проголосовані вже на цьому тижні, хоча цьому передували “суворі перемовини”. Водночас після 22 березня у засіданнях Палати представників починається двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня. 

“Зараз не йдеться про механізм фінансування конкретно України. Ми говоримо про весь пакет додаткового фінансування для партнерів. Я думаю, що у свідомості багатьох людей є велика різниця між летальною допомогою для України та гуманітарною складовою. Також зараз багато обговорюють REPO Act, – законопроєкт який дозволить використовувати конфісковані активи російських олігархів і таким чином, частково оплачувати допомогу Україні. Крім того, обговорюється концепція надання допомоги в кредит”, – розповів Джонсон.

За його словами, серед законодавців наразі ведеться “багато вдумливої й цілеспрямованої роботи та обговорення цього питання”. Він додав, що розуміє, “яку роль, яку відіграє Америка у світі та розуміє важливість надіслати світові потужний сигнал про те, що США підтримує союзників та не може дозволити терористам і тиранам крокувати світом”.

Натомість колишня спікерка Палати представників демократка Ненсі Пелосі закликала винести на голосування законопроєкт, який уже пройшов погодження у Сенаті. Водночас, за її словами, нині важливо погодити допомогу Києву якомога швидше, тож демократи можуть підтримати й альтернативний варіант законопроєкту. 

“Критично необхідно, щоб ми це зробили, щоб Конгрес це зробив. Пакет допомоги вже був прийнятий у Сенаті із двопартійною підтримкою. Ми сподіваємося, що його винесуть на розгляд і в Палаті представників. Спікер казав, що не хотів переходити до цього, перш ніж профінансує уряд. Це питання мають закрити вже дуже скоро – за кілька днів. Тож, сподіваюся, наступною буде допомога Україні”, – зазначила вона.

Натомість лідери демократів та республіканців у Сенаті наполягають на погодженні саме сенатської версії допомоги Україні та партнерам, яка вже пройшла голосування та отримала 70 голосів двопартійної підтримки. Чак Шумер, лідер демократичної більшості в Сенаті, сказав, що “не буде перебільшенням сказати, що саме зараз відбувається виживання українського народу, а доля американського лідерства у світі та шанси на перемогу Путіна багато в чому залежать від того, що найближчим часом зробить спікер Майк Джонсон”. Шумер нагадав, що цей законопроєкт забезпечить Україну саме тим, чого їй так не вистачає – військовою технікою, боєприпасами, розвідувальною підтримкою, передовою зброєю та іншим.

Нагадаємо, глава Пентагону сподівається на швидке ухвалення в Конгресі США допомоги Україні. Мовляв, для Сполучених Штатів Америки – це питання безпеки та честі.

Також Пентагон запустив сайт, на якому можна відстежувати американську зброю та обладнання, які надаються Україні. Він з’явився у час, коли республіканці в Конгресі продовжують затримувати нове фінансування для України і ставлять під сумнів належний облік зброї, що постачається у країну.

Подібні

Гетманцев анонсував легалізацію криптовалюти в Україні на початку 2025 року: що відомо

Оподаткування криптовалюти відбуватиметься за принципом цінних паперів

У “Чесно” порахували, яка фракція має найбільшу кількість депутатів із підозрами про кримінальні злочини

Лише фракція “Голос” не має жодного такого депутата

До польських фермерів доєдналися виробники цементу: вимагають припинення доступу українського продукту на ринок Польщі

З 2019 по 2023 рік постачання українського цементу до Польщі зросли на понад 1500%

При Трампі США можуть вийти з угоди про надання $50 млрд для України, — Politico

США можуть вийти з довготривалої багатосторонньої угоди про щодо надання Україні кредиту…