дефіцит кадрів у РФ
Скриншот з відео

Російським компаніям не вистачає 2,6 млн співробітників – такий дефіцит було зафіксовано за підсумками 2024 року. Показник виріс на 17% і став рекордним. 

Про це пише The Moscow Times із посиланням на доповідь Вищої школи економіки РФ. 

“Найбільший кадровий голод спостерігається в обробній галузі – 391 тис. осіб, у торгівлі – 347 тис. та на транспорті – 219 тис. Тут претендентам готові платити понад 100 тис. руб., що в 1,5 раза вище середнього показника по Росії”, – йдеться у публікації.

Автори дослідження пов’язують зростання кількості вакансій у робочих спеціальностях зі скороченням потоку трудових мігрантів, обвалом рубля та впливом “ряду економічних шоків”. Вони вказують, що серед кваліфікованих фахівців найбільш популярними є інженери, вчені, педагоги та лікарі.

“Середньомісячна номінальна нарахована заробітна плата у 2024 році в Росії збільшилася на 20% – до 88 тис. руб. Це рекордний річний приріст за офіційної інфляції в 9,5%. Економічна, активність населення також показала максимум: зайнятість серед росіян старше 15 років склала 61%. Рівень безробіття при цьому почав зростати вперше з 2023 року, збільшившись із 2,3% у грудні до 2,4% у січні”, – йдеться у дослідженні.

Читайте також: Путін розтринькав на війну в Україні понад $1 трлн, з тих, що були призначені для “економічного зростання” РФ

Відзначають, що найбільший приріст попиту на робочі руки спостерігається у промисловості, і це пояснюється виходом низки західних компаній із Росії після початку розв’язаної РФ повномасштабної війни проти України, санкціями та імпортозаміщенням. 

Наслідки війни з Україною

“Загострення кадрової кризи безпосередньо пов’язане з наслідками розв’язаної Росією повномасштабної війни проти України. 2022 року в Росії було мобілізовано близько 300 тис. працездатних чоловіків. Водночас за різними оцінками, від 650 тис. до 1,1 мільйона людей покинули країну, протестуючи проти політики Кремля та рятуючись від мобілізації. Подальше вербування в армію лише погіршило ситуацію з кадрами у РФ”, – йдеться у публікації.

Санкції, що вдарили по економіці РФ, спровокували падіння рубля. Це, а також посилення міграційного законодавства РФ призвело до відтоку громадян країн Центральної Азії.

Читайте також: Економіка Росії різко сповільнила темпи зростання, падіння цін на нафту може її добити, – Reuters

“Фокус претендентів змістився на більш прибуткові та прості галузі – наприклад, службу доставки та таксі, а також оборонні заводи, зарплати на яких вищі, ніж на цивільних підприємствах”, – пише видання.

Демографія

У дослідженні зазначають, що при цьому російській владі ніяк не вдається виправити демографічну ситуацію, яку в Кремлі називали “катастрофічною”.

“За підсумками 2024 року природне зменшення населення, тобто різниця між кількістю померлих і народжених, збільшилася більш ніж на 20% і досягла 596,2 тис. осіб. Росстат прогнозує, що щороку населення країни скорочуватиметься на 0,5 млн осіб”, – йдеться у публікації.

Мігранти

Раніше повідомлялося, що на російських підприємствах обробної промисловості не вистачає близько 1,9 млн співробітників. Тому на початку березня 2025 року російські регіони почали залучати до роботи трудових мігрантів із М’янми – однієї з найбідніших країн світу.

У травні стало відомо, що КНДР направила близько 15 тис. працівників до Росії.

Водночас російський диктатор Володимир Путін визнав, що Росія відчуватиме проблему дефіциту кадрів роками і міграцією її вирішити не вдасться.

Читайте також: Не тільки військові: КНДР надсилає до Росії цивільних, щоб усунути гострий дефіцит робочої сили у країні

Подібні

Союзники по НАТО домовилися пом’якшити критику щодо РФ в своїй заяві після саміту, — The Telegraph

Формулювання в комюніке саміту було значно коротшим, ніж зазвичай

НАТО намагається улестити Трампа, щоб утримати його на своєму боці, – Bloomberg

“Кампанія лестощів, очолювана Рютте, заздалегідь обговорювалася європейськими лідерами”

Обвинувачення буде просити ВАКС призначити Чернишову заставу у 120 млн грн, – прокурор

“Скорше за все застава буде внесена”

Гетманцев пояснив, чому виступає за декриміналізацію діяльності моделей OnlyFans

“Бути чесними перед собою не можна наполовину. Все інше – лицемірство. Я – за декриміналізацію”