Питання постачання Україні систем протиповітряної та протиракетної оборони є складним. Народний депутат від фракції “Голос” Сергій Рахманін пояснив, чому саме.
Депутат від “Голосу” Сергій Рахманін, заяву якого опублікував сайт партії “Голос”, зазначає, що зараз постачання ППО поліпшиться.
Також він вважає, що тривалість ракетного терору Росії по українських містах залежить від двох факторів: кількості високоточних ракет у росіян і того, наскільки закритим буде українське небо.
“Нам не вистачає засобів радіоелектронної боротьби для боротьби з безпілотниками й нам не вистачає ППО. І недарма НАТО вже визначило забезпечення України системами протиповітряної оборони своїм першочерговим завданням. Питання постачання ППО зараз поліпшиться. Але це складний процес. Складний не через те, що партнери не хочуть давати ці системи, проблема в тому, що вони дорогі і їх не так багато, їх треба виготовляти. А ті системи, які наявні мають достатньо лімітований запас боєприпасів”, — пояснює Рахманін.
При цьому він каже, що сподіватися на закінчення в Росії ракет поки рано, тому зупинити ракетний терор можна виключно засобами протиповітряної оборони.
“Запас ракет у росіян зменшується, але ще, на жаль, не обнулився. В них є певний процес відновлення, він дуже повільний, але вони все ще можуть відновлювати ракети. Зрозуміло, що не в такій кількості, як це було до повномасштабного вторгнення, але все ще є”, — констатує Рахманін.
ППО і ПРО для України: які ухвалені рішення
12 жовтня на зустрічі контактної групи з питань оборони України в Брюсселі у форматі “Рамштайн” партнери України домовилися про постачання Україні систем ППО і ПРО (протиракетної оборони). Голова Пентагону США Ллойд Остін заявив, що Україна отримає засоби протиповітряної й протиракетної оборони так швидко, наскільки це фізично можливо.
Керівник Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі оприлюднив план створення в Україні інтегрованої системи протиракетної оборони.
На думку Міллі, завдання полягатиме в тому, щоб об’єднати їх, розгорнути, сполучити їх, оскільки кожна з цих систем відрізняється, переконатися, що вони можуть зв’язуватися разом із системами командування, управління та зв’язку, і переконатися, що вони мають радари, які можуть спілкуватися один з одним, щоб вони могли отримувати цілі на вхідних рейсах.