Зеленський підписав указ про закупівлю енергоблоків для ХАЕС
Фото: ХАЕС/Facebook

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться про період після російських обстрілів.

Про це повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

За його словами, станції все ще функціонують у складних умовах, зумовлених постійними атаками РФ на енергетичну інфраструктуру України. Чинні блоки: з дев’яти реакторів на трьох АЕС вісім працюють, а один – зупинений.

Деякі зовнішні лінії електропередач залишаються відключеними через удари по критичній інфраструктурі. Водночас моніторингові групи МАГАТЕ продовжують слідкувати, щоб ядерна безпека на станціях підтримувалася.

Гроссі наголосив на необхідності стабільного зовнішнього електропостачання для забезпечення ядерної безпеки. А також на значній стійкості українських операторів, які підтримують роботу станцій у складних умовах. Зокрема, бути готовими до можливих викликів через “крихкість” електромережі.

Нагадаємо, раніше МАГАТЕ заявляло, що три українські АЕС знову зменшили виробництво електроенергії через останні атаки РФ. Адже енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик.

Подібні

Посольство США в Москві закликало американців шукати укриття під час атак українських дронів на РФ

Дипломати заборонили фотографувати або знімати дрони, їхні уламки та наслідки ударів

Україна за добу запустила по Росії як мінімум 992 безпілотники, це рекордна кількість, – підрахунок РосЗМІ

Ця атака перевищила навіть максимальні показники самої Росії

Україна підписала з Німеччиною угоду на закупівлю 600 ракет для ППО

Німеччина має ліцензію США на виробництво боєприпасів для систем Patriot

У Нацбанку вимагають усунути Смілянського з посади гендиректора “Укрпошти”

Він “не відповідає вимогам професійної придатності керівника”