Стерненко

Минулого тижня новинні стрічки вибухнули повідомленням про напад на волонтера Сергія Стерненка, яке він сам і поширив на своєму ж каналі. Згодом подія обросла подробицями про те, що це був не просто напад, а замах і здійснила його жінка, потім у ЗМІ залили відео нападу, а СБУ відрапортувала про затримання нападниці. Стерненко опублікував селфі з ліжка лікарні, повідомив про поранення і про операцію.

Затримана на суді розповіла про закоханість у вербувальника, що представився співробітником СБУ, який і вмовив її здійснити замах. Натомість обіцяв пересадку нирок. СБУшник виявився ФСБшником, але переписувався із кілеркою чистою українською. На додачу до всього Стерненко з’явився з перемотаною бинтом рукою, хоча казав, що його поранено у стегно, вдягнутий у футболку із зображенням цієї затриманої жінки.

Здавалося б, серйозна тема, загроза життю, замах, але чомусь не всі українці відреагували так, як очікувалося. Можна було б казати, що це все кремлівські боти, але ні, дуже багато реальних людей. Ось, наприклад, допис речника “Правого сектору”, військовослужбовця Дмитра Савченка.

У мережі з’явилася низка мемів, коментарі під фото, відео і новинами насмішливо-глузливі, теорії про те, що цей замах — постанова… У всьому цьому читалася недовіра і скепсис.

Ось, наприклад, добірка мемів, яку у мережі зібрало NW.

Є кілька причин, чому не всі українці кинулися співчувати Стерненку і поставили під сумнів правдивість історії з нападом:

  • “Це ж було вже”, – з нападом на Стерненка пригадався ще один замах — на російського журналіста Аркадія Бабченка. У травні 2018 року розповсюдилося повідомлення, що Бабченка вбили, але потім виявилося, що це інсценування, яке здійснила СБУ.
  • Дивні неспівпадіння образу нападниці: в СБУ повідомили, що вона – 45-річна уродженка Одеської області, яка проживала у столиці. На першому опублікованому службою фото дійсно вгадується фігура досить молодої жінки з короткою стрижкою. Але під час судового засідання на лаві підсудних сидить наче зовсім інша людина.
  • Відео нападу, яке першим опублікувала “УП”, також викликає багато запитань. Передусім те, хто його знімав і з якою метою. По-друге, питання до “професійності” нападниці, яка на суді казала, що проходила курси стрільби, готувалася до нападу. Дуже тригерним виявився той факт, що в Стерненка є охорона і що він їздить на Range Rover, але як потім сам він пояснив — охорону оплачує сам, а броньоване авто орендував.
  • Сама неоднозначна постать Стерненка вже може викликати недовіру. Як писала та ж “УП”, Стерненко – фігурант кількох кримінальних справ: викрадення людини, заворушення і побиття поліцейського, кришування наркотиків і загибель нападника. Провину в усіх справах він заперечує.
  • Посилити недовіру може й історія Стерненка з ТЦК. У листопаді 2024 року Одеський ТЦК та СП оголосив військовозобов’язаного волонтера у розшук за неявку за повісткою. Враховуючи те, як зазвичай в Україні миттєво відбувається мобілізація тих, хто так само перебуває в розшуку, Стерненка так ніхто і не мобілізував. Ця тема дуже чутлива, адже коли виявляється, що усі військовозобов’язані у нас рівні, але дехто рівніший, це викликає гнів і обурення.

Затриману підозрювану у нападі на Стерненка арештували до 29 червня, слідство триває, тож історія ще не закінчена і з’являтимуться нові подробиці.

Подібні

Україна і США у Лондоні погодили ключові умови завершення війни, – Келлог

“РФ не виграє цю війну. За останні півтора року Росія не досягла жодних успіхів…”

Путін заявив, що на боці РФ воюють й французи, але не назвав кількість

Загалом у війні проти України на боці РФ беруть участь найманці зі щонайменше 48 країн світу

Келлог розповів, на які умови щодо миру погодилася Україна під час зустрічі із представниками США в Лондоні

“Українці готові відмовитися від окупованих територій не “де-юре”, назавжди, а “де-факто”

Люксембург може взяти участь у відбудові Криворізького району та Кривого Рогу, — Зеленський

Зеленський наголосив, що Україна готова до повного та безумовного припинення вогню