Гребля на Сіверському Дінці
Фото: breaking_news_ua/instagram

Через руйнування окупантами греблі на Сіверському Дінці в районі Райгородка запаси води у резервуарах скоротилися до критичного рівня, тому в містах Донеччини запровадять графіки подачі води.

Про це заявив генеральний директор КП “Компанія Вода Донбасу” Ігор Новак, передає Суспільне. Донбас.

За словами керівника підприємства, 23 березня російські війська двома авіабомбами знищили гідровузол, через що наповнення водозаборів на Першому та Другому підйомах каналу Сіверський Донець — Донбас стало неможливим.

“Наразі води залишилось на два тижні. Тому у містах Донеччини будуть введені графіки подачі води. Також дуже просимо людей раціонально та економно використовувати воду”, — наголосив Новак.

Окрему увагу жителів звертають на необхідність створення запасів та максимально ощадливого споживання ресурсу, оскільки технічної можливості оперативно відновити роботу гідротехнічних споруд наразі немає.

“У звʼязку з тим, що обстрілом зруйновано гідровузол, немає можливості наповнювати водозабори на Першому та Другому підйомах каналу”, — підсумував гендиректор компанії.

Нагадаємо, що у лютому російські війська знищили дамбу в районі населеного пункту Осикове на Донеччині, застосувавши для цього тритонну керовану авіаційну бомбу.

Також 7 грудня російська армія завдала удару по греблі Печенізького водосховища на Харківщині. Внаслідок атаки в Печенізькій громаді тимчасово зупинено рух по греблі. У грудні внаслідок російських ударів по дамбі на Харківщині під загрозою підтоплення опинилися близько 13 тисяч жителів, серед яких 3.5 тисячі — маломобільні особи.

Подібні

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на рік

Вони охоплюють торгівлю, фінанси, енергетику і технології подвійного призначення

Буданов і Кислиця їздили до Польщі, щоб владнати інцидент з орденом Зеленського

Зеленський також пропонував Навроцькому особисту зустріч

Данія припиняє видавати статус біженця українським чоловікам 23–60 років

Ці обмеження не вплинуть на дозволи на проживання, які вже були надані українцям раніше

Україна готова до прямих переговорів з Росією, але терпіння Києва не безмежне, – постпред Мельник

Наразі пропонується припинення вогню вздовж фактичної лінії фронту