У Чехії визначають РФ як найсерйознішу загрозу для їхньої країни. Влада має намір посилити оборонний сектор, мовляв, адже ймовірність військового нападу досить висока.
Про це повідомляє Seznam Správy.
Затвердження документа, який є в розпорядженні видання, знаходиться на фінальній стадії. Минулого тижня його схвалила Рада держбезпеки, а в жовтні за нього має проголосувати уряд.
“Ймовірність військового нападу на Чехію чи одну з держав НАТО та ЄС є найвищою з часів закінчення холодної війни. Росія представлятиме найсерйознішу загрозу безпеці Чеської Республіки та її союзників у довгостроковій перспективі”, – йдеться у документі Міноборони Чехії.
Відповідно до стратегії, війна в Україні підтвердила необхідність членства Чехії в НАТО. Мовляв, Альянс має стримувати супротивника від нападу та захищатися від можливої агресії.
“У зв’язку зі зростаючою агресивністю Росії головним завданням оборонної політики Чехії є всебічна підготовка до довготривалої оборонної війни високої інтенсивності з технічно розвиненим супротивником, оснащеним ядерною зброєю”, – зазначено у документі.
Згідно з новою оборонною стратегією, країна має створити добре озброєні та навчені Збройні сили, а також підготувати територію до можливого перекидання великої кількості сил союзників. У новій стратегії також звертається увага й на те, що оборону Чеської Республіки не можуть забезпечувати тільки професійні військові, проте провідну роль в обороні повинні відігравати все ж підготовлені та наявні резерви ЗС.
“Чехія займає особливу позицію в оборонних планах Альянсу через наше географічне розташування. Очевидно, що в рамках будь-яких заходів стримування чи навіть операції колективної оборони територією Чеської Республіки рухатимуться десятки тисяч військових союзників”, – пояснив директор Департаменту оборонної політики та стратегії Міністерства оборони Ян Їреш.
Нагадаємо, влітку у Чехії висловили готовність надати Україні симулятор для тренування пілотів на винищувачах F-16. Також серед допомоги й 100 тисяч великокаліберних боєприпасів та штурмові гелікоптери.
Також Чехія розробляє програму добровільного повернення біженців в Україну. Йдеться, зокрема, про надання допомоги та відшкодування частини витрат.
Читайте також: Чехія висловила готовність допомогти Україні з організацією виборів у 2024 році