Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан повідомив, що Прага спільно з Польщею, яка нині головує у Європейському Союзі, працюють над рішенням про статус українців, які перебувають у їхніх країнах під тимчасовим захистом, після “завершення” війни.
Про це Ракушан сказав в інтервʼю Novinky.
За його словами, в разі припинення війни в Україні, Чехія автоматично припинить надавати тимчасовий статус українцям. Однак вони зможуть залишатися в Чехії протягом деякого часу – рік або півтора. Для цього українські громадяни мають перереєструватись за іншим статусом, як і решта іноземців у Чехії.
Міністр розповів, що обидві країни прагнуть підготувати “грубу версію пропозиції” протягом польського головування, тобто до кінця червня, оскільки рішення має ухвалюватись на рівні ЄС.
Читайте також: Норвезька рада у справах біженців повідомила про зупинку допомоги українцям: під “ударом” 57 тис. людей у прифронтових громадах
“Ми готуємо документи для цього разом з Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу. Ми хочемо, щоб воно було завершене в найближчі місяці”, – анонсував він.
Чеський міністр також зазначив, що у Євросоюзі планують створити “центри повернення” для українців, які допомагатимуть з поверненням додому.
Нагадаємо, що наразі Рада Європейського Союзу продовжила тимчасовий захист для українців до березня 2026 року.
Читайте також: Зеленський каже, що за кордоном українських біженців поділили на групи: тих, хто сидить на соціалці прагнуть здихатися
Нагадаємо, що у травні 2024 року соцопитування показало, що лише 50% респондентів готові повернутися в Україну після війни. Тоді наголошувалося, що найголовніше, для більшості біженців – нормальна робота критичної інфраструктури та безпека.
Читайте також: Офіс президентської благодаті: чи потрібне Україні міністерство єдності