Очільник Головного управління Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що припинення вогню можна досягнути задовго до кінця року.
Про це він заявив в інтерв’ю Bloomberg.
“Чи реально це зробити – так. Чи складно – ні. Для цього потрібні щонайменше три сторони – Україна, Росія та США. І ми досягнемо цієї позиції”, – наголосив він.
Також Буданов зазначив, що підтримка України з боку США продовжиться найближчим часом. Відомо, що Вашингтон може надіслати Києву й додаткові системи протиповітряної оборони.
“Позиція Трампа послідовна. Не варто судити про нього за характеристиками ЗМІ. Як керівник спецслужби я знаю більше”, – додав Буданов.
Що відомо про спроби припинення вогню
Станом на липень 2025 року, питання припинення вогню в Україні залишається вкрай складним і обговорюваним, але реального, стійкого та всеосяжного припинення вогню наразі немає. Бойові дії на фронті тривають з високою інтенсивністю.
Як відомо, Україна неодноразово заявляла про свою готовність до припинення вогню, але висуває чіткі умови. Президент Володимир Зеленський наполягає на “негайному, повному і безумовному припиненні вогню”, як це було запропоновано, зокрема, США. Україна також готова до переговорів у будь-якому форматі після досягнення реального та тривалого припинення вогню, щоб переконатися у серйозності намірів Росії. У травні 2025 року Україна навіть запропонувала “безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів”.
Росія, зі свого боку, зазвичай відкидає пропозиції про припинення вогню або робить їх умовними, що робить їх неприйнятними для України та Заходу. Наприклад, у квітні 2025 року Росія оголосила про “одностороннє 72-годинне припинення вогню” з 8 травня, що Україна розцінила як маніпуляцію. Кремль також наполягає на переговорах “без жодних умов”, але їхні пропозиції часто містять ультиматуми або вимоги, що не відповідають принципам територіальної цілісності України. За даними української сторони, Росія відкидала пропозиції про 30-денне припинення вогню протягом 100 днів станом на червень 2025 року.
Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Київ не зацікавлений продовжувати переговори з РФ, якщо не буде розмови про припинення вогню. За його словами, також РФ почала готувати стратегічні резерви, що означає плани бойових операцій не лише в Україні.
Читайте також: Келлог заявив, що Україні потрібен “новий план Маршалла”, але після припинення вогню