Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон працює над новим проєктом, пов’язаним з фінансуванням реконструкції України.
Про це, з посиланням на оточення Джонсона, пише The Telegraph.
Зазначається, що Джонсон відкриває фонд який залучатиме кошти приватних донорів на відбудову України. Його оточення називає цей проєкт “планом Маршалла для України” і запевняє, що Джонсон зможе зібрати багато грошей.
Також повідомляється, що Джонсон навіть вже відкрив офіс у Вестмінстері, де працюватиме фонд.
Financial Times також пише з посиланням на близьких союзників Джонсона, що той хоче зосередитися на просуванні підтримки України Сполученими Штатами та Заходом.
Нагадаємо, цього тижня Джонсон відмовився брати участь у перегонах на посаду прем’єра Британії. Йому не вдалося отримати підтримку у партії. У підсумку прем’єр-міністром Великої Британії став Ріші Сунак, який в уряді Джонсона був міністром фінансів.
Сунак подзвонив президенту України Володимиру Зеленському і висловив йому свою підтримку. Зеленський запросив Сунака у Київ.
Читайте також: Хто такий Ріші Сунак, і як його обрання прем’єром Британії вплине на Україну
Джонсон з початку повномасштабного вторгнення Росії неодноразово відвідував Україну, зокрема Київ. В нього склалися дуже теплі стосунки з Зеленським.
“План Маршалла” Шольца і фон дер Ляєн
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн закликали розробити план допомоги Україні в повоєнному відновленні. Вони зауважили, що цей план можна було б порівняти з “планом Маршалла” — програмою відновлення Європи після Другої світової війни.
Шольц і фон дер Ляєн нагадали, що Світовий банк оцінив збитки України від бойових дій у 350 мільярдів євро і поодинці ніхто не зможе впоратися з такими видатками. Шольц і фон дер Ляйєн пропонують зробити це спільними зусиллями ЄС, країн “Групи семи”, їхніх партнерів, міжнародних фінансових інститутів та провідних міжнародних організацій.
На думку європейських політиків, від проєкту відновлення після війни залежатиме те, якою країною Україна стане у майбутньому, зокрема її шлях до Європейського союзу. При цьому Шольц і фон дер Ляйєн наголошують, що має бути створений ефективний наглядовий орган для боротьби з корупцією під час реалізації програми.