Болгарія пропонує контролювати перемир'я у Чорному морі
Фото: Zhivko Minkov/ Unspash

Болгарія не поспішає продавати Україні реактори, адже чекає на рішення Дональда Трампа щодо центрів ШІ.

Про це повідомляє болгарське інформагентство BТА.

За словами лідера найбільшої у парламенті партії GERB Бориса Бойка, наразі пеактори з майданчика АЕС “Белене” Україні не продаватимуть. Адже 

Болгарія має спробувати використати два реактори ВВЕР-1000 з майданчика АЕС “Белене”, щодо яких велися переговори з Україною, для реалізації проєкту будівництва центрів обробки даних разом з США та Великою Британією, перш ніж домовлятися про їхній продаж для завершення будови Хмельницької АЕС. Він пояснив, що представники цих фондів попросили почекати з рішенням продажу.

“Ми маємо найкращу інфраструктуру, найкращу систему електропередачі, кваліфіковану робочу силу та відібраних будівельників і підрядників для реакторів №7 і 8 Козлодуйської АЕС. Делегації, направлені США, вже прибули до Болгарії, щоб подивитися на реактори для “Белене”, за які заплатили РФ 600 мільйонів доларів за рішенням арбітражного суду в Парижі”, – зазначив Борисов.

За його словами, про ідеальний стан цих реакторів свідчить й зацікавленість України, оскільки країна хоче використовувати їх для будівництва нової АЕС за 400 км від Болгарії. Він наголосив, що Болгарія за підтримки американських фондів і спільно з Westinghouse повинна побудувати такі центри обробки даних, які будуть найкращим способом використання цих реакторів, і країна не повинна “віддавати 1 мільярд левів”, продаючи їх.

“Ми не продавали їх 10 років і можемо продати їх наступного місяця, а можемо продати їх через п’ять місяців. Але до тих пір я хочу, щоб президент США Дональд Трамп, Ілон Маск, Microsoft та Білл Гейтс були зацікавлені. І якщо ми зможемо це зробити, то я не вірю, що є болгарин, який не хотів би, щоб тут був найпотужніший штучний інтелект”, – наголосив Борисов. 

За його словами, він хоче “зробити щось з англійцями та американцями, і це буде щось величезне”. Мовляв, якщо вийде – то вийде, а ні – то реактори продадуть.

Нагадаємо, також нещодавно повідомлялося, що Болгарія відмовилася від угоди з Україною. Йдеться про продаж двох ядерних реакторів російського виробництва.

Подібні

Україна вивчає можливість закупівлі зброї у США через європейських партнерів, – Politico

Кілька європейських урядів вивчають плани закупівлі зброї для передачі Україні

Єрмак прокоментував заяву Кремля щодо “мирних переговорів”: імітують відкритість і затягують процес

“Ці заяви лунають паралельно з ракетними ударами по українських містах”

Кремль видав чергову порожню заяву щодо “мирних переговорів” з Україною

“Дату третього раунду переговорів з Україною визначать найближчим часом”

США та Україна працюють над організацією телефонної розмови між Зеленським і Трампом, – Politico

Анонімні джерела кажуть, що підготовка вже триває