Під час дводенної зустрічі очільників Міністерств закордонних справ НАТО обговорили способи збільшення постачання озброєнь Києву. Також йшлося й про можливі мирні переговори щодо війни в Україні та питання потенційних гарантій безпеки, які б не провокували Москву.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Зазначається, що дискусія включала різні форми гарантій безпеки Україні, які б не провокували Росію. Однак до цього генсек НАТО Марк Рютте запропонував Києву відкласти будь-які мирні переговори з РФ.
Рютте вважає, що Україні потрібно максимально відкласти будь-які перемовини з Росією, допоки західні союзники не зможуть надати достатньої військової допомоги, щоб допомогти досягти успіху на полі бою та зміцнити свої позиції для переговорів. Водночас на пресконференції в Брюсселі генсек заявив, що в НАТО “мають бути впевнені”, що в Україні “ще залишилося достатньо людей”, які будуть відправлені на фронт. Він також казав, що Україна може програти на полі бою, а без допомоги Заходу їй буде важко розв’язувати проблеми на фронті.
“Союзники України перенесли свою увагу з пошуків перемоги на спроби поставити президента Володимира Зеленського в найкращу позицію для перемовин. Наразі це означає, що НАТО подвоює зусилля, щоб надіслати якомога більше зброї в охоплену війною країну, оскільки київські війська повільно втрачають позиції”, – зазначає видання.
За словами джерел видання, поки міністри МЗС зібралися у Брюсселі, то вони зосередилися на тому, як постачати більше зброї. А також вони почали розглядати різні сценарії переговорів щодо припинення війни в Україні.
Одним з можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони. Як пише видання за словами одного високопоставленого дипломата НАТО, у разі припинення вогню європейські війська, ймовірно, охороняли б і патрулювали його. Водночас за словами іншого високопоставленого західного дипломата, ці дискусії відбуваються на тлі визнання того, що ситуація в Україні є нестійкою і що переговори мають початися найближчим часом. Для європейських союзників сценарії також пропонують можливість показати Трампу, що вони можуть залишатися актуальними, якщо переговори про припинення вогню врешті-решт відбудуться.
Нагадаємо, видання The Economist повідомило, коли розпочнуться переговори між Україною та РФ. Проте умови, які прогнозують, далеко не найкращі.