Кабмін ухвалив зміни по термінах бронювання
Фото: Генштаб ЗСУ

Українські бізнес-асоціації заявляють, що рішення про зупинку бронювання, до якої вдалися в уряді, може повністю зупинити економіку та призвести до катастрофічних наслідків. Тому вони закликають відновити бронювання на рівні міністерств.

Про це повідомляє видання “РБК-Україна” з посиланням на відкритий лист до президента України Володимира Зеленського за підписом голови Національної асоціації добувної промисловості, ОП “Укрметалургпром”, Української асоціації виробників феросплавів, Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів та асоціації “Укрцемент”.

За їхніми словами, що згідно з наявними даними, до спекуляцій у визначенні підприємств критично важливими вдавалися насамперед місцеві адміністрації. Тому “для збереження економічного потенціалу України є вкрай важливим збереження людського капіталу, особливо в галузях, виробничі процеси в яких складні технологічно, та потребують тривалої підготовки кадрів”. 

Підприємці наголосили, що український бізнес страждає не тільки від відключень електроенергії, обстрілів та блокування морської логістики, а й від втрат людського капіталу. Однак підприємства вже пристосувалися до чинної процедури бронювання, яка дозволяє великим підприємствам, які сплачують високу офіційну зарплату та забезпечують податкові відрахування, отримувати статус критично важливих підприємств, що дає їм змогу забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників.

“Чинний порядок бронювання не є досконалим та містить певні недоліки, які дозволяють надавати статус критично важливого підприємства компаніям, які по суті такими не є. Передусім, йдеться про можливість отримання такого статусу за рішенням місцевих державних адміністрацій. І ми розуміємо та розділяємо прагнення президента навести лад із бронюванням працівників. Утім, на фоні сумнівних рішень місцевої влади, повністю призупинили процеси бронювання і профільні міністерства”, – йдеться в листі.

Бізнесмени наголосили, що процедура перевірки обґрунтованості та підстав для визначення або підтвердження статусу критично важливих підприємств, а також бронювання працівників, здійснювалася міністерствами на високому рівні. Однак скасування бронювання для дійсно критично важливих підприємств може повністю зупинити економіку та призвести до катастрофічних наслідків.

Водночас у листі додається, що комплектування ЗСУ особовим складом та матеріальним забезпеченням забезпечується виключно внутрішніми можливостями економіки України. Тому необхідно максимально зберегти економічний та промисловий потенціал.

“Цьогоріч ви зазначили, що один воїн – це шість людей в цивільному житті, які сплачують податки. Тому просимо втрутитися у ситуацію та надати доручення уповноваженим органам і посадовим особам Кабміну щодо оперативного відновлення на рівні міністерств процесів підтвердження статусу критично важливих підприємств. Адже це необхідно для функціонування економіки та відновлення процесу бронювання персоналу таких підприємств, зокрема із використанням функціоналу порталу “Дія”, – закликали президента підписанти.

Нагадаємо, в “Укрцементі” заявили, що зупинка бронювання, яку ініціював уряд, становить загрозу для обороноздатності України. Мовляв, “призупинення процедури бронювання критичних працівників загрожує обороноздатності України, адже можуть зупинитися підприємства, які наразі забезпечують надходження податків в держбюджет”.

Подібні

Санкції проти РФ зруйнували плани Путіна на видобуток скрапленого газу в Арктиці, – The Telegraph

Через падіння попиту після введення санкцій, РФ закрила частину найбільшого у світі заводу…

В окупованому Донецьку ліквідовано начальника Оленівської колонії, де влаштували страту “азовців”

Дружина ката, яка також була на місці вибуху, дістала травми

У Грозному дрони вдало атакували будівлю з військовими РФ: Кадиров грозиться нищити “укронатівців”

Офіційно заявляють про чотирьох поранених силовиків у поліцейських казармах Чечні

Туск підтвердив, що Макрон їде до Варшави говорити про можливі формати завершення війни в Україні

Польща також підтримує активні контакти з країнами Північної Європи і Балтії