Бессент про санкції проти нафти РФ
Скріншот з відео NBC News

Міністр фінансів Скотт Бессент заявив, що США “остаточно перекривають кисень” російському та іранському нафтовому експорту. І Вашингтон більше не йтиме на поступки заради стабілізації світових цін.

Про це Бессент повідомив у коментарі агенції Associated Press.

За його словами, жодних нових дозволів на продаж сировини з Ірану чи РФ не буде.

“У нас блокада, і нафта не надходить. І ми вважаємо, що в наступні два-три дні їм доведеться почати зупиняти виробництво, що дуже погано вплине на їхні свердловини”, – заявив чиновник.

У публікації наголошують, що зупинка видобутку – це величезний ризик, адже якщо свердловини законсервувати неправильно, вони можуть ніколи не повернутися до колишніх потужностей.

США, РФ і нафта

Агенція зазначає, що позиція Вашингтона щодо РФ “дещо змінилася”.

“У березні США вимушено дозволили продаж російської нафти та нафтопродуктів, що вже були завантажені на танкери. Ціна бареля підскочила вище 100 доларів і адміністрація Білого дому хотіла стабілізувати енергетичні ринки”, – нагадують у матеріалі.

Тепер, за словами Бессента, цей період закінчився і російська нафта, яка “знаходилася на воді”, фактично закінчилася.

“Нових дозволів на постачання не буде. Додаткове постачання з РФ більше не є необхідним для світової економіки”, – заявив Бессент.

Він зазначив, що попереднє послаблення для російської нафти було викликане “проханням країн, які особливо страждали від нафтової кризи”.

“Понад 10 найвразливіших і найбідніших країн звернулися до мене і запитали: “Чи можете ви допомогти?”. Це було для тих вразливих і бідних країн. Але я не думаю, що у нас буде ще одне продовження. Я думаю, що російська нафта, що знаходиться на воді, була значною мірою вичерпана”, – сказав Бессент.

Читайте також: Зеленський розкритикував послаблення санкцій США проти російської нафти

Нагадаємо, що 12 березня 2026 року США зняли санкції з російської нафти, яка на той момент вже була завантажена на танкери у морі. Винятки з обмежень були запроваджені до 11 квітня. 

15 квітня стало відомо, що США поновили санкції проти російської нафти. Однак РФ й досі використовує численні обхідні шляхи для збуту своєї сировини.

Подібні

У Київраді виникла гостра дискусія під час розгляду правил поводження з домашніми тваринами у столиці

Правила містять спірні норми, які викликали у депутатів подив

Україна підписала з Німеччиною угоду на закупівлю 600 ракет для ППО

Німеччина має ліцензію США на виробництво боєприпасів для систем Patriot

Президент Гондурасу Насрі Асфура перший раз приїхав до України

Гондурас виявляє глибокий інтерес до українських технологій

Під час війни Україна не зможе стати повноправним членом ЄС, —Мерц

Він пропонує варіант асоційованого членства в Євросоюзі