Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що країни НАТО допомагають Україні з кіберзахистом, проте багато у чому союзники повинні повчитися в українських колег. Мовляв, таким чином вони захищатимуть і себе.
Про це вона розповіла під час свого виступу на першій конференції НАТО з питань кібербезпеки у Берліні.
“Підтримуючи Україну в кіберзахисті, ми теж захищаємо себе. Тому Німеччина надала Україні 10 тисяч наземних станцій для супутникової інтернет-системи. І ми вносимо свій внесок у кіберпотенціал України, навчаючи персонал. Але й нам теж є чому повчитися в України”, – зазначили Бербок.
Глава МЗС Німеччини наголосила, що зараз українські фахівці, ймовірно, мають більше досвіду кіберзахисту, ніж усі разом взяті. За її словами, якщо близькі партнери НАТО є вразливими, вразливий і сам Альянс. Це стало зрозуміло ще тоді, коли Росія у день повномасштабного вторгнення в Україну атакувала мережу зв’язку ViaSat, після чого Наслідки відчула уся Європа, а в Німеччині постачальники відновлюваної енергії тимчасово втратили зв’язок із понад трьох тисяч вітровими електростанціями.
“Кібератаки – це не гра. Вони впливають на реальний світ. Вони загрожують життю та економіці. Вони становлять небезпеку для нашої демократії та верховенства права. Кіберпростір став нервовою системою нашого суспільства”, – додала вона.
Нагадаємо, у травні Україна офіційно приєдналася до Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE). Біля штаб-квартири центру підняли український прапор.
Варто зазначити, що Федеративна Республіка Німеччина передала Україні новий пакет військовий допомоги. Туди увійшло, зокрема, складові для систем ППО IRIS-T, броньована техніка та різні дрони.
Читайте також: Німеччина готова зайняти лідируючу позицію у НАТО – що це означає