Президент США Джо Байден накладе вето на окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю. Білий дім наполягає включити сюди й підтримку України та надання нових коштів для безпеки кордону.
Про це повідомляє агенція Reuters.
“Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відхилити цей політичний виверт. А натомість швидко відправити двопартійний закон про надзвичайні додаткові асигнування стосовно національної безпеки на стіл президенту”, – йдеться у заяві.
Протягом кількох місяців адміністрація Байдена спільно з демократами та республіканцями Сенату вела роботу над законопроєктом, який поєднує реформування імміграційної системи США, додаткові кошти на прикордонну безпеку, а також виділяє мільярди доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та партнерам в Індо-Тихоокеанському регіоні. Йдеться про 118 мільярдів доларів.
“Адміністрація рішуче виступає проти цієї витівки, яка не робить нічого для безпеки кордону та народу України, щоб захистити себе від агресії Путіна. А також законопроєкт не підтримує безпеку американських синагог, мечетей і вразливих місць відправлення культу та відмовляє в гуманітарній допомозі. палестинським мирним жителям, більшість з яких – жінки та діти”, – цитує видання.
Спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон у суботу оголосив, що Палата представників відхилить двопартійний законопроєкт Сенату, а натомість цього тижня проголосує за міру, яка передбачає надання допомоги лише Ізраїлю. Республіканці різко розділилися щодо законодавства, причому Дональд Трамп та його найближчі союзники висловили опозицію, назвавши план Сенату недостатньо жорстким.
“Погроза президента накласти вето є актом зради. Погрожуючи накласти вето на допомогу Ізраїлю та нашим військовим силам, президент Байден залишає нашого союзника в момент найбільшої потреби”, – зазначили вони.
Нагадаємо, у США представили двопартійну угоду про допомогу Україні. На підтримку Києва передбачено 60 мільярдів доларів.
Читайте також: Маркарова розповіла, коли у США можуть проголосувати за законопроєкт щодо надання допомоги Україні