Під час чергової зустрічі у форматі “Діалог Жана Мане” за участю колишнього голови Європарламенту Пета Кокса, голови парламентських фракцій в закритому режимі підписали меморандум щодо того, що проведення наступних виборів стане можливим тільки після завершення воєнного стану.
Про це голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук, передає “Главком“.
“Дорожню карту” було підписано під час дев’ятої зустрічі “Діалогів” і другої зустрічі в такому форматі після початку повномасштабної війни. Цей захід відбувався в селищі Тур’я Пасіка Закарпатської області з 10 по 12 листопада”, – йдеться у повідомленні.
Зазначений “меморандум” має назву “Висновки, прийняті під час дев’ятого Діалогу Жана Моне” і стосується не тільки питання виборів.
“У документі йдеться про “тверду рішучість працювати разом попри розбіжності політичних поглядів». Загалом висновки стосуються здебільшого питань подальшої організації роботи Верховної Ради, зміцнення парламентської дипломатії та демонстрації парламентської єдності”, – повідомляє видання.
Читайте також: Довіра до Зеленського впала і становить 35%, він ризикує програти вибори, — The Economist
Повідомляється, що темі виборів присвячений лише один абзац наприкінці документа.
“Підписанти дійшли згоди, що майбутні парламентські і президентські вибори проводяться після завершення війни та не менше, ніж за шість місяців після завершення воєнного стану”, – йдеться у матеріалі.
Арахамія повідомив, що серед підписантів були не тільки голови фракцій. Підписи поставили:
- Керівники парламенту – перший віцеспікер Олександр Корнієнко та віцеспікерка Олена Кондратюк;
- “Слуга народу”: керівник фракції Давид Арахамія та нардепи Вадим Галайчук, Сергій Кальченко, Вікторія Подгорна;
- Від “ЄС”: Ірина Геращенко, Андрій Парубій, Іванна Клімпуш-Цинцадзе;
- Від “Батьківщини”: Юлія Тимошенко та Сергій Соболєв;
- Від “Голосу”: Олександра Устінова, Володимир Цабаль.
“Окрім фракцій, від ідеї виборів під час війни відхрестилися і депутатські групи, які складаються, в основному, з мажоритарників, а мажоритарна система на наступних виборах, згідно з Виборчим кодексом, діяти не буде”, – зазначають у матеріалі.
Читайте також: Кулеба розповів про план Зеленського щодо виборів в Україні: президент зважує всі варіанти
Так від “Довіри” підписи поставили Володимир Арешонков та Лариса Білозір, від “Платформи за життя та мир” – Михайло Папієв і від “За майбутнє” – Анна Скороход.
“Група “Відновлення України” підписання проігнорувала”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, агентство “Оперативна соціологія” презентувало результати соціологічного дослідження персонального та партійного лідерства, проведеного на початку червня цього року. Українці розповіли, кого хочуть бачити президентом і яким може бути розклад у Верховній Раді.
Читайте також: Стефанчук розповів про п’ять питань, які необхідно вирішити для проведення виборів в Україні