про німецьку зброю
Фото: Генштаб ЗСУ

Заступник військового аташе посольства Німеччини в Києві розповів, що солдати на передовій в Україні “відчувають кричущі труднощі” з поставленими Німеччиною системами озброєння.

Про це повідомляє видання Spiegel, яке ознайомилось зі стенограмою лекції заступника військового аташе, яку він читав у січні 2025 року близько 200 молодшим офіцерам Бундесверу в місті Делітч.

“Війна в Україні дає німецьким виробникам озброєнь і Бундесверу важливу інформацію про те, наскільки ефективною і стійкою є їхня технологія в умовах справжньої війни. Посилаючись на внутрішній документ Бундесверу, Süddeutsche Zeitung і WDR повідомляють, що досвід українських солдатів, які отримують зброю від Німеччини, є неоднозначним”, – пише видання.

Про які проблеми йдеться

Повідомляють, що заступник військового аташе “чітко описав” проблеми, з якими стикаються українці з німецькою зброєю в бою.

Читайте також: Німеччина передала Україні ракети для Patriot і анонсувала пакет допомоги, що містить системи ППО

“Хоча Panzerhaubitze 2000 є видатною системою озброєння, вона демонструє таку високу технічну вразливість, що її придатність до бойових дій викликає серйозні сумніви. Основний бойовий танк Leopard 1A5, хоча і довів свою надійність на фронті, часто використовується лише як імпровізована артилерія, через свою слабку броню. А новіший Leopard 2A6 настільки дорогий в обслуговуванні, що його ремонт на передовій часто неможливий”, – цитує видання посадовця.

Повідомляють, що оцінка сучасної системи протиповітряної оборони “також була неоднозначною”.

“Хоча система IRIS-T була дуже ефективною, ціна на боєприпаси була занадто високою і вони не доступні в достатній кількості. Система Patriot була, по суті, відмінною системою озброєння, але непридатною для бойового застосування, оскільки транспортні засоби-носії, вироблені компанією MAN, були надто старі, а запасні частини до них більше не постачалися”, – йдеться у публікації.

Тим часом одна з найстаріших систем озброєння – зенітний комплекс Gepard, “схоже, отримує багато похвал”.

Читайте також: Німеччина повідомила про створення “Коаліції РЕБ” для підтримки України: що відомо

“Згідно з текстом лекції, Gepard є “найпопулярнішою, найефективнішою і найнадійнішою системою озброєння в Україні”. Бундесвер зняв з озброєння цю зенітну установку ще до початку повномасштабної війни в Україні, для поставок були відновлені законсервовані системи, а інші були закуплені за кордоном”, – пише видання.

Повідомляється, що українці “також, очевидно, мають проблеми з п’ятьма системами залпового вогню Mars”, поставленими Німеччиною.

“Військовий аташе повідомив, що ці системи “змінюють правила гри на полі бою” завдяки великій дальності стрільби. Однак німецькі системи лише “частково” придатні для використання в Україні, оскільки вони не можуть стріляти касетними боєприпасами, які постачають США. Німеччина постачала Україні виключно звичайні боєприпаси для систем, оскільки Федеративна Республіка приєдналася до договору 2010 року про заборону таких снарядів”, – пише видання.

Коментар Бундесверу

Зазначається, що у колах Бундесверу заявили, що промова аташе, “безумовно, відображає реальний стан справ на полі бою”. 

“Крім того, хоча українські солдати в Німеччині проходили швидке навчання на різній техніці, їм часто не вистачало часу на технічну підготовку з обслуговування та догляду за нею. На лінії фронту в Україні також бракує інфраструктури для забезпечення ланцюгів постачання ремонтних матеріалів. Хоча промисловість створила так звані ремонтні центри, вони часто розташовані далеко від зони бойових дій”, – пише видання.

Читайте також: Міністр оборони Британії оголосив про “критичний рік” у війні в Україні

Подібні

Ніч “перемир’я” від РФ: У Харкові окупанти влучили у багатоповерхівки, у Сумах – вбили чоловіка, що приїхав по паски

Дніпро також зазнало ракетної атаки

Болгарський уряд відмовився продавати Україні реактори для АЕС: Forbes назвав причину

Болгарія відмовилася від угоди з Україною про продаж двох ядерних реакторів російського…

Трамп звинуватив Зеленського і Байдена у тому, що війна в Україні розпочалася

Президент США Дональд Трамп заявив, що не має відношення до початку війни…

Зеленський запевнив, що Україна не обговорюватиме території до припинення вогню

Стратегія спецпосланця США Віткоффа – небезпечна