тарифи Трампа рууйнують оборонку США
Фото: Мілітарний

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом митні тарифи можуть серйозно вдарити по оборонній промисловості країни, що сильно ускладнить міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищить вартість виробництва військової техніки.

Про це пише Politico.

“Тарифна політика Трампа може призвести до перебоїв у глобальних ланцюгах постачання, на створення яких Пентагон витратив десятиліття, та зробити американську зброю значно дорожчою”, – йдеться у публікації.

Як зазначає видання, на думку десятка дипломатів, законодавців, чиновників і аналітиків оборонної промисловості, американський підхід, заснований на принципі “все робимо самі”, може змусити союзників США “шукати альтернативні шляхи забезпечення власної безпеки, зменшуючи залежність від американського військово-промислового комплексу”.

Читайте також: Каллас повідомила, що країни Європи вже більш як на 50% покривають потреби України у боєприпасах

“Це завдасть удару по галузі, яка забезпечує зброєю більшу частину світу, руйнуючи довіру та передбачуваність глобальних оборонних відносин, які тривалий час приносили користь Вашингтону та його союзникам. Білий дім у своєму указі про запровадження тарифів заявив, що США повинні виробляти деталі “без надмірної залежності від імпорту ключових ресурсів”. Але це набагато легше написати в документі, ніж зробити”, – йдеться у публікації. 

Зазначається, що Пентагон витратив десятиліття на створення, фінансування і розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, які тепер зіткнулися з новими митними тарифами.

“Не маючи винятків для оборони, адміністрація може звести нанівець значну частину цієї роботи, затримуючи виробництво зброї американського виробництва для країни та інших покупців”, – йдеться у публікації.

На що вплинуть тарифи Трампа

Видання повідомляє, що глобальні тарифи – від 20% на імпорт з Європейського Союзу, до 10% на товари з Великої Британії та Австралії – ставлять під загрозу спільні військові проєкти, зокрема виробництво винищувача F-35, систем протиповітряної оборони та будівництво атомних підводних човнів.

“Буде дефіцит поставок за принципом “око за око”, наші союзники та партнери відповідатимуть. Деякі потенційно життєво важливі товари або коштуватимуть набагато дорожче, ніж раніше, або їх просто не буде”, – сказав колишній співробітник Пентагону Білл Грінволт, який займався закупівлею озброєнь. 

Він також повідомив, що “одна особливо багатообіцяюча ініціатива часів Байдена”, яка об’єднала Австралію, Великобританію і США для будівництва атомних підводних човнів та обміну технологіями, “може закінчитися, якщо ціни на запчастини стануть надто високими”.

Читайте також: У США незадоволені планами Європи щодо зменшення обсягів закупівлі американської зброї, – Reuters

Раніше повідомлялося, що Трамп розглядає можливість відмови США від лідерства в НАТО. Він хоче, щоб Європа взяла на себе більшу відповідальність.

Однак днями державний секретар США Марко Рубіо заявив, що його країна залишається у складі НАТО.

Від початку 2025 року, за словами генсека НАТО Марка Рютте, Альянс надав Україні допомоги на 20 млрд євро.

Подібні

Як світ відреагував на тарифну війну Трампа: ЄС і Китай вже погрожують “відповіддю”

Наслідки від рішення США будуть жахливими для мільйонів людей по всьому світу

Рубіо заявив, що США залишаються в НАТО та закликав збільшити витрати на оборону

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що його країна залишається у складі…

“День руйнування”, — The Economist про введені Трампом мита

Британський журнал The Economist розкритикував рішення президента США Дональда Трампа про введення…

У Британії прокоментували “митні тарифи” Трампа: Стармер сказав, як королівство реагуватиме

“Прагматизм, холоднокровність та спокій”