США продадуть україні зброю
Фото: Генштаб ЗСУ

Україна увійшла до списку найбільших імпортерів основних видів озброєнь у світі протягом 2020-2024 років. Адже український імпорт зріс майже у 100 разів порівняно з 2015-2019 роками.

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Зазначається, що Україна стала єдиною європейською державою у ТОП-10 імпортерів зброї. Водночас багато інших країн Європи також суттєво збільшили закупівлі озброєнь за останні роки.

Загалом обсяг міжнародного постачання зброї залишився на рівні попередніх періодів, але регіональна ситуація змінилася. Попит на зброю зріс у Європі та Америці, тоді як в інших частинах світу він знизився.

Відомо, що після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році зброю Україні постачали щонайменше 35 держав. Основними постачальниками стали США (45%), Німеччина (12%) та Польща (11%). Імпорт озброєнь європейськими членами НАТО збільшився більш ніж удвічі в період між 2015-19 і 2020-24 роками (+105%). 

Також Україна посіла 20 місце у списку експортерів, зафіксувавши падіння продажів на 72% у порівнянні з попередніми п’ятьма роками. Основними отримувачами української зброї до 2022 року були Китай (67%), Індія (15%) та Пакистан (5,3%). Однак початку повномасштабної війни Київ припинив експорт зброї.

Нагадаємо, протягом трьох років МОУ суттєво збільшило закупівлю дронів для армії. Так, цьогоріч планують придбати 4,5 мільйона одиниць.

Подібні

Німеччина профінансує виробництво понад 500 далекобійних дронів для України, — Die Welt

Дальність таких безпілотників сягатиме 1200 кілометрів

У Конгресі США представили резолюцію щодо викрадених Росією українських дітей: деталі документа

Закликають повернути дітей “до моменту укладення будь-якої мирної угоди”

Норвезькі F-35 охоронятимуть головний хаб військової допомоги Україні в Польщі

Йдеться про відправку винищувачі F-35 до Польщі та аеропорту Жешува вже цієї осені

У Кремлі висунули нову умову “припинення війни”: щоб Україна скасувала навчання ЗСУ в країнах Заходу

Навчання у західних країнах пройшли понад 200 тисяч українських військових