Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус попередив, що обсяги імпорту в Україну природного газу залежатимуть від обсягів втрати власного видобутку внаслідок російських атак РФ на газову інфраструктуру.
Про це пише NV.Бізнес
“Газу потрібно буде імпортувати стільки, скільки буде втрачено внаслідок обстрілів. Якщо у нас видобуток унаслідок обстрілів зменшується, то, відповідно, цей обсяг треба імпортувати, щоб підтримати баланс”, — заявив Герус.
Він зазначив, що йому “приблизно відомі втрати видобутку внаслідок атак”.
“Але дати цю інформацію — значить проінформувати ворога, наскільки результативними були обстріли, а цього не треба робити”, – зазначив нардеп.
Водночас Герус підтвердив, що необхідність імпорту газу виникла насамперед через обстріли, які не можна було прорахувати.
“Я ж не знаю, що буде наприкінці лютого, на початку березня, будуть морози чи ні. Але станом на сьогодні імпорт проходить плюс-мінус так, щоб не відчувати проблем від втраченого видобутку”, — зазначив Герус.
Читайте також: Макогон каже, що запаси газу в українських сховищах впали до історичного мінімуму: чим це небезпечно і що він пропонує
Він припустив, що у групи “Нафтогаз” зараз є кошти для імпорту, але їх, можливо, доведеться залучати ззовні для закупівлі газу навесні, з розрахунку на наступний ОЗП.
“Одна проблема — зараз пройти опалювальний сезон, інша — підготуватися до наступного. І їх треба в міру наближення вирішувати: спочатку — поточну, а потім — про наступну зиму”, — сказав він.
За словами Геруса, ППО — найефективніший захист, зокрема для газової інфраструктури, «але це не так просто зробити».
“Треба також намагатися розосереджувати все, що можна розосередити, і будувати захисні споруди там, де можна”, — додав він.
Нагадаємо, що у ніч проти 20 лютого Росія вкотре здійснила масований ракетно-дроновий обстріл газової інфраструктури. Пошкоджень зазнали, зокрема, виробничі потужності.
Минулого тижня армія РФ вже атакувала газову систему України. Тоді окупанти запустили 19 ракет і понад 120 безпілотників. Головною ціллю РФ під час атаки були газовидобувні об’єкти у Полтавській області.