Фото: Derek Chollet/Тwitter

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле заявив, що висловив стурбованість під час переговорів у Белграді з Президентом Сербії Александром Вучичем діяльністю російського приватного військового підрядника “Вагнер Груп” і його ймовірними спробами вербувати солдатів у Сербії та інших країнах світу.

Про це повідомляє APnews.

“Ми бачили, що група Вагнера намагається вербувати солдатів з Сербії та інших країн, і ми вважаємо, що з цим не можна миритися”, – цитує його слова видання.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному формат

Як повідомляє джерело, відомо, що Wagner Group, що належить російському олігарху Євгену Пригожину, активно працює в десятках переважно африканських країн, співпрацюючи з урядами над проросійською пропагандою та іншими військово-політичними проєктами.

Група вихваляється своєю присутністю в Сербії, єдиній європейській державі, окрім Білорусі, яка не приєдналася до міжнародних санкцій проти Росії за її війну проти України. За повідомленнями, група оголосила про відкриття своїх офісів у Белграді, що пізніше було спростовано.

“Я не знаю, чи є занепокоєння (в Сербії), ми говорили про наше занепокоєння, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з урядом тут, в Белграді, і в інших місцях, де “Вагнер” веде активну діяльність, щоб покласти край їхній діяльності”, – додав він.

Московський пропагандистський портал RT, який нещодавно запустив свій сербськомовний новинний сайт в Сербії, опублікував оголошення Вагнера про набір бойовиків до України, заявивши, що група пропонує “більш ніж привабливі” стимули.

Шолле підкреслив, що група Вагнера “діє жахливими способами по всьому світу, будь то в Лівії, Центральноафриканській Республіці або прямо зараз в Україні”.

Читайте також: Сенатори США внесли законопроєкт, який визнає ПВК “Вагнер” терористами

Ця група, до складу якої, за повідомленнями, входить великий контингент засуджених, завербованих у російських в’язницях, очолювала атаки на сході України, включаючи запеклі бої в Соледарі та Бахмуті.

“Пригожин та його група роками перебувають під американськими санкціями, і нещодавно США вжили додаткових заходів, намагаючись контролювати доступ Вагнера до зброї”, – зазначає APnews.

Окрім того видання повідомляє, що найманці “Вагнера” також звинувачуються західними країнами та експертами ООН в численних порушеннях прав людини по всій Африці, в тому числі в Центральноафриканській Республіці, Лівії та Малі.

“На початку цього місяця Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив, що визначив групу Вагнер як “суб’єкт, що викликає особливе занепокоєння” через її діяльність у Центральноафриканській Республіці”, – зауважує АР.

За інформацією видання, Шолле також закликав Сербію ввести санкції проти свого традиційного слов’янського союзника Росії.

“Ми вважаємо, що країни повинні підписати санкції, і причина, чому ми віримо в це, полягає в тому, що дії Росії потрібно не тільки засуджувати, але й карати. Росія щодня веде проти України жорстоку, невиправдану війну. Нам потрібно об’єднатися, щоб переконатися, що ця поведінка є зрозумілою, неприйнятною”, – посилається на його пряму мову APnews.

Раніше ми писали, що в Білорусі створили приватне охоронне підприємство (ЧОП) “ГардСервіс”, якому дозволено мати вогнепальну зброю. Формування, на кшталт російської ПВК “Вагнер”, ймовірно готують до участі у війні проти України.

Подібні

В екскерівниці Хмельницької МСЕК виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, — ЗМІ

У телефоні екскерівниці Хмельницької медико-санітарної комісії Тетяни Крупи виявили листування з людьми,…

Центр Запоріжжя у руїнах після удару РФ: троє людей загинули і 14 поранені

Внаслідок обстрілу Запоріжжя відомо про 3 загиблих та 14 поранених. Нині одна…

Нові подробиці паризької зустрічі лідерів України, США і Франції: Зеленський і Макрон виступали “на одній хвилі”, а Трамп хотів слухати

Наразі від США немає відповіді щодо пропозиції, які були озвучені. Трамп”обмірковує всі деталі”

Палата представників США схвалила оборонний бюджет на 2025 рік без лендлізу для України, – Маркарова

Цей закон – лише один з механізмів, через який може виділятися допомога для України