НАБУ вручило підозру Комарницькому
Фото: НАБУ

НАБУ і САП заявили, що в результаті масштабної операції “Чисте місто” зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва викрили та припинили діяльність злочинної організації “на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради”.

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Напередодні стало відомо, що слідчі дії проводили у бізнесмена і депутат часів Леоніда Черновецького Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за столицею.

Денис Комарницький — лідер фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді 2008-2010 років. У 2020 році народний депутат Гео Лерос передав журналістам Bihus.Info флешку зі скопійованим вмістом одного з робочих комп’ютерів Комарницького. Його вилучили співробітники СБУ під час обшуків.

“Злочинна організація заволоділа цінною столичною землею під забудову та взяла під повний контроль ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю”, – повідомили у НАБУ.

За даними ЕП, серед підозрюваних:

– ексдепутат Київради, керівник злочинної організації Денис Комарницький;

– заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич;

– голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР. Ймовірно йдеться про Михайла Терентьєва;

– перший заступник та заступник директора комунальних підприємств та четверо інших осіб.

Повідомляють, що загалом правоохоронці затримали 7 учасників злочинної організації. Про підозру повідомили 10 особам.

Деталі схеми

“Схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів”, – повідомили у НАБУ.

За їхніми даними, депутати Київради та посадовці КМДА забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що “одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості”.

“Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: “потрібні” особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

Читайте також: ДБР оголосило підозру високопосадовцю ДСНС, який віддав під забудову державну землю на Київщині

Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам.

“Центр ухвалення рішень, зокрема в земельній сфері, перемістився з Хрещатика, 36 в іншу будівлю, де питання вирішувались за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб”, – розповіли в НАБУ.

Результати діяльності

“У результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 рр. з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн, чим завдано збитків на цю суму. Водночас завдяки своєчасним діям правоохоронних органів вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні затримали бізнесмена, якого звинувачують у заволодінні землями Київської ГЕС

Крім того, повідомляють, що викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність з торгівлі та надання в оренду торгівельних приміщень в одному з районів столиці “з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства”.

Також зафіксовано пропозицію неправомірної вигоди у розмірі 100 000 доларів США члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації.

“Слідство триває, встановлюються інші епізоди злочинної діяльності”, – кажуть у НАБУ.

Читайте також: Одного з керівників партії “УДАР” затримали у Києві: вимагав хабар в $1 млн

Подібні

У Павлограді затримали чоловіків, які влаштували підрив будівлі ТЦК: що про них відомо

Один місцевий, двоє – з Одеси. Усіх завербували російські спецслужби

Стефанчук каже, що до США поїхали всього 37 українських нардепів і всі власним коштом

У делегації представлені і опозиція, і монобільшість

Протягом року зросла точність балістичних ракет, які Північна Корея постачає РФ для ударів по Україні, – Reuters

Раніше вони або вибухали у повітрі, або відхилялися від цілі на кілометри

У ДБР викрили оборудку із закупівлею дров для військових ЗСУ: організатори схеми вкрали понад 100 млн грн

Організатором виявився колишній посадовець з Луганська